2
0
Slavia Praga

Asa am trait CFR Cluj - Slavia Praga

Joi seara de la 19:45 am transmis live text in aceasta pagina returul dintre CFR Cluj si Slavia Praga, meci din etapa a patra in grupele UEFA Conference League.

21:51

Final de partida in Gruia. Victorie mare pentru CFR.

90'

Cinci minute de prelungire.

86'

Gol Yuri!

CFR Cluj dubleaza avantajul de pe tabela. Yuri Matias a punctat cu capul dupa o centrare din corner.

78'

Malele intra in locul lui Yeboah la CFR.

65'

Petrescu muta defensiv cu Braun in locul lui Janga.

57'

Boateng incearca o finalizare din foarfeca din interiorul careului. Mingea se duce pe langa poarta.

53'

CFR aproape de gol dupa o faza de la coltul terenului.

46'

Cvek in locul lui Deac la CFR.

46'

A inceput repriza secunda.

45'

In cele din urma se fluiera finalul primei reprize. CFR intra in avantaj la cabine, 1-0.

41'

Se joaca din nou in Gruia.

35'

In continuare meciul este intrerupt. Jucatorii au ramas pe teren. Echipajul medical de urgenta acorda in continuare primul ajutor spectatorului cu probleme.

27'

Ambulanta SMURD intra pe teren. Nu se joaca in aceste momente.

25'

Probleme in tribuna. Unui suporter de la CFR i s-a facut rau si medicii fac eforturi sa ajunga in respectiva zona. Jocul este oprit.

22'

Peste 100 de pase complete pentru cei de la Slavia in jumatate de repriza. CFR Cluj doar 28 de pase complete.

22'

Scuffet se opune golului la o minge din careu. Faza continua cu cei de la Slavia in atac.

20'

Dorley intra in centru, depaseste usor doi jucatori de la CFR si trage pe poarta.

17'

Atac intarziat din partea lui Traore asupra lui Manea. Ambii jucatori se resimt.

12'

Gol Deac!

Lovitura de la 11 metri transformata precis de Ciprian Deac.

10'

PENALTY pentru CFR Cluj. Muhar a fost lovit in zona capului dupa o noua lovitura de la colt.

9'

Bara se opune la lovitura de cap trimisa de Yuri Matias.

9'

Primul corner al meciului pentru CFR la sutul lui Janga deviat de un adversar.

6'

Din nou emotii la poarta CFR-ului. Inceput dominat de Slavia.

5'

Muhar intervine in careu si blocheaza sutul lui Tecl.

1'

A inceput meciul si a inceput abrupt cu un prim sut pe poarta CFR-ului. Scuffet blocheaza o minge sutata din afara careului.

0'

CFR Cluj: Scuffet - Manea, Yuri, Kollinger, Camora - Deac, Boateng, Muhar, Roger - Yeboah, Janga.

Slavia Praga: Kolar - Dorley, Kacharaba, Ousou, Jurasek - Traore, Tiehi - Sor, Usor, Olayinka - Tecl.