1
Sivasspor
Gradel 27'

Asa am trait CFR Cluj - Sivasspor

Campioana CFR Cluj a primit vizita formatiei Sivasspor, castigatoare Cupei Turciei, in etapa secunda din grupele UEFA Conference League. Am transmis live text meciul in aceasta pagina, joi seara, de la 19:45.

21:43

90'

Burca incaseaza si el un galben pentru un fault dur la Ulvestad. O polita platita acolo.

90'

Meciul e prelungit cu 6 minute. Intre timp Ulvestad a incasat un galben pentru o intrare dura asupra lui Bordeianu.

87'

Vural scoate peste poarta sutul lui Paun!

81'

Angielski rateaza singur cu Scuffet.

75'

Malele intoarce pentru sutul lui Bordeianu. Executie complet ratata.

74'

Scuffet retine sutul lui Charlsis.

68'

Malele in locul lui Janga la CFR.

62'

Manea suteaza din afara careului si portarul lui Sivasspor scapa mingea din maini. Balonul iese in corner.

59'

Camora (CFR Cluj) e primul jucator avertizat din tabara campioanei Romaniei.

56'

Paun in locul lui Deac. Evolutie foarte slaba a decarului de la CFR.

55'

Yeboah cade in careu in duel cu Ciftci. Nu se acorda penalty!

52'

Yebaoah incearca sutul din voleu. Este blocat si va fi corner pentru CFR. Al patrulea in meci.

52'

Primul corner al oaspetilor ramane fara rezultat. S-a fluierat un fault in atac.

51'

Angielski aproape de gol. Minge blocata in extremis de Matias.

46'

O noua eroare a lui Deac. Aceasta paseaza direct la un adversar, dar sutul lui Sabia e blocat de Matias.

46'

S-a reluat partida.

20:33

Sivasspor conduce la pauza pe CFR Cluj, cu 1-0, dupa un gol din penalty.

45'

Yuri Matias blocheaza in extremis un contraatac al oaspetilor.

27'

Gol Gradel!

Sivasspor deschide scorul in Gruia! Max-Alain Gradel inscrie din lovitura de la 11 metri cu un sut pe centrul portii.

27'

PENALTY pentru Sivasspor!

Deac il faulteaza pe Agielski si se dicteaza lovitura de la 11 metri.

25'

Sansa uriasa de gol pentru CFR Cluj dupa o centrare din corner. Yeboah a reluat cu capul in bara, de acolo mingea ajunge la Muhar care o trimite pe poarta. Cei de la CFR Cluj reclama un hent, ca mingea a fost blocata cu mana. Nu exista VAR la meciurile de Conference League.