2
0
Farul

Așa am trăit HJK Helsinki - Farul

Revedeți în această pagină cele mai importante faze din meciul HJK Helsinki - Farul.

20:52

Final de partidă. Farul ratează calificarea în grupele Conference League.

90'

Mazilu trage pe lângă poartă din afara careului și se prea poate să fi fost ultima fază.

90'

Intervenți decisivă a portarului Maenpaa la șutul lui Mazilu.

72'

Kiki vede cartonașul galben pentru simulare. Acesta a căzut în marginea careului advers după un presupus contact cu Toivio.

70'

Gol Radulovic!

HJK Helsinki își dublează avantajul prin același Radulovic. De acum înainte Farul e obligată să marcheze pentru a reveni în lupta pentru calificare.

51'

Același Radulovic trimite pe lângă poartă, după ce Aioani respinsese in extremis șutul lui Keskinen.

50'

Radulovic e lăsat prea liber în careu și acesta ”o iartă” pe Farul. Reluarea de cap s-a dus peste poartă.

46'

S-a reluat meciul de la Helsinki.

19:48

HJK Helsinki intră cu 1-0 la pauză. Scorul general este 2-2 și calificarea se joacă în continuare.

42'

Nedelcu trage de la distanță. Mingea se duce puțin pe lângă poartă.

41'

Mazilu trage de la distanță. Mingea e apărată de portar.

38'

Ocazie mare pentru Farul. Băluță reia spre poartă la mingea întoarsă de Munteanu. Mingea e deviată în corner.

32'

Lovitură liberă pentru Farul. Budescu trage în zid, apoi mingea ajunge la portarul lui HJK.

21'

HJK Helsinki deschide scorul prin Radulovic cu o lovitură de cap din interiorul careului.