1
FCSB
Coman 28'

Așa am trăit LIVE ȚSKA 1948 Sofia - FCSB 0-1

Aventura celor de la FCSB în noul sezon al cupelor europene a început, miercuri seara, împotriva echipei bulgare CSKA 1948 Sofia. Meciul din prima manșă a turului 2 preliminar din Conference League a fost live text în această pagină, miercuri seara, de la ora 20:30.
Florin Tănase e liber de contract și ar putea reveni la FCSB
Transfer: Vlad Chiricheș a revenit la FCSB - dar nu va juca la Sofia
Forum: Comentează „dubla” FCSB - ȚSKA 1948 la cald și la rece

22:31

Multumim ca ati fost alaturi de noi, maine avem live inca 3 partide, Farul, CFR și Sepsi! Vă așteptăm!

22:27

Se termină meciul cu victoria la limită a FCSB. Returul este peste o saptămână, pe 3 august, de la ora 21:00. Vezi aici programul complet al echipelor din România în Conference League.

90'

Meciul e prelungit cu 9 minute.

90'

Târnovanu blochează șutul lui Thalis din interiorul careului.

83'

Radaslavescu în locul lui Olaru.

82'

Radunovic faultează în marginea propriului careu. Fază grea pentru Târnovanu.

81'

Edjouma șutează în forță și mingea e scoasă de Petrov.

77'

După mai multe minute de întrerupere jocul este reluat cu minge de arbitru.

73'

Probleme cu nocturna. Intensitatea luminii a scăzut din cauza codului de furtună sub care se află capitala Bulgariei.

71'

Fundașul central Heliton trimite cu capul peste poartă în urma unui corner.

70'

Se înmulțesc ocaziile la poarta FCSB. Dawa respinge în corner mingea trimisă de Pedrinho.

65'

Eroare în lanț la FCSB și scapă cu fața curată grație lui Târnovanu. Acesta a blocat șutul lui Vutov.

62'

Olaru trimite în fața porții pentru Compagno. Intervine unul dintre stoperii gazdelor și respinge.

62'

Crețu intră în locul lui Ovidiu Popescu.

52'

Coman a căutat poarta cu un șut din acțiune, din afara careului. Mingea s-a dus puțin alături.

52'

Compagno aproape să facă 2-0. Doar corner pentru FCSB.

50'

Lovitură liberă obținută de Tavi Popescu.

46'

Tavi Popescu în locul lui Băluță și Edjouma în locul lui Cordea.

46'

21:17

Echipele intră la vestiare după o primă repriză dominată de FCSB. Golul marcat de Coman face până acum diferența.

40'

O nouă acțiune periculoasă a celor de la FCSB. Olaru trimite din cădere, cu stângul, pe lângă poartă.

37'

Centrare în fața porții lui Târnovanu. Mingea e deviată de Dawa și nu ajunge la Kjartansson care pândea acolo în șase metri. Corner pentru CSKA 1948.

36'

Mare ocazie ratată de FCSB prin Olaru. Mingea trimisă de acesta aproape a șters bara.

28'

Gol Coman!

FCSB deschide scorul la Sofia prin Florinel Coman. Acesta a reluat în poartă o minge trimisă de Olaru spre poartă și respină în față cu mâna de portarul Naumov.

27'

Bulgarii apar periculos în careul celor de la FCSB. Tsenov a tras pe lângă poartă.

17'

Șut îl pune la încercare pe portarul Naumov cu un șut de la distanță. Putem nota prima ocazie a meciului.

15'

Pressing agresiv al celor de la FCSB pe construcția gazdelor care dă roade. Mingea e recuperată rapid.

8'

Corner pentru cei de la CSKA 1948.

4'

Băluță faultează la centrul terenului și se acordă lovitură liberă pentru gazde.

2'

FCSB este însoțită la Sofia de un grup de suporteri din Peluza Nord.

1'

O primă pătrundere a roș-albaștrilor în careul advers. Coman trimite în fața porții, însă nu era nimeni acolo.

1'

A început meciul de pe arena ”Vasil Levski”.

17:12

CSKA 1948: 29 Naumov - 24 Gurishta, 87 Petrov, 5 Heliton, 4 Orachev - 22 Daskalov, 21 Tsenov - 10 Rusev, 13 Stoichkov, 8 Oliveira dos Santos - 9 Kjartansson.

FCSB: 32 Târnovanu - 23 Popescu, 5 Dawa, 6 Haruț, 33 Radunovic - 25 Băluță, 8 Șut, 27 Olaru - 99 Cordea, 9 Compagno, 7 Coman.