Varga 46' Alimi 43'

Așa am trăit Bodo/Glimt - Sepsi

Așa am trăit live text în această pagină returul dintre Bodo/Glimt și Sepsi, în playoff-ul Conference League.

21:39

Final de partidă. Sepsi părăsește cupele europene și astfel România rămâne fără nicio echipă în grupe.

Prelungiri 2

119'

Cartonas rosu !

Ștefănescu vede al doilea galben și este eliminat.

115'

Minge scoasă la marginea careului pentru șutul lui Ciobotariu. Balonul se duce mult pe lângă poartă.

106'

A început a doua repriză de prelungiri.

Prelungiri 1
102'

VAR-ul decide că a fost offside. Rămane 3-2 pentru Bodo Glimt.

101'

Ștefănescu marchează după o demarcare. Golul e anulat de o semnalizare de la margine, dar pe reluare pare fază regulamentară. VAR-ul va avea ultimul cuvânt.

101'

Gol Pellegrino!

Bodo Glimt revine la conducere. Pellegrino a transformat impecabil de la 11 metri. A dat tare și sub bară.

99'

Arbitrul dictează penalty la henț comis de Păun. Acesta a oprit mingea cu mâna la o centrare din afara careului.

95'

Ocazie pentru gazde la șutul lui Pellegrino blocat de Niczuly.

91'

S-a reluat meciul de la 2-2.

Pauza 2
20:54

Meciul va continuă cu prelungiri. După 180 de minute scorul este egal, 4-4.

88'

Ocazie ratată de Sepsi prin Ștefănescu. Acesta a trimis spre poartă și n-a lipsit mult să-l lipsească pe portar.

72'

Ștefănescu trimite spre poartă. Mingea e deviată și iese în afara terenului.

57'

Galben primit de Ciobotariu.

46'

Gol Varga!

Sepsi egalează la prima fază a reprizei secunde. Varga înscrie pentru 2-2 cu un șut din marginea careului.

46'

S-a reluat meciul din Norvegia.

19:56

Sepsi e condusă cu 2-1 la pauză. Covăsnenii mai au nevoie de un gol pentru a reveni în lupta calificării.

45'

Centrare din dreapta și Moumbagna ratează din fericire pentru noi finalizarea.

43'

Gol Alimi!

Sepsi reduce din diferență prin Alimi cu o lovitură de cap.

29'

Se face 2-0 pentru Bodo Glimt. A fost un șut de la distanță, portarul Niczuly a respins în față și Pellegrino a trimis în poartă.

24'

Gol Sorli!

Gazdele deschid scorul prin Sorli cu o lovitură de cap. De această dată golul se pune și este 1-0 pentru gazde.

20'

Ocazie pentru Bodo Blimt. Saltnez a pătruns în careu și a trimis în bară.

15'

Niczuly se alege cu galben pentru proteste.

12'

Bodo Glimt deschide scorul prin Pellegrino, dar golul este anulat de VAR. O decizie corectă, mingea ieșind în afara terenului la faza premergătoare golului.