MINUT cu MINUT Liga Campionilor Atletico-Real Madrid 0-0 si Juventus-AS Monaco 1-0

Onlinesport a transmis LIVE TEXT, marti seara, primele doua sferturi de finala ale Ligii Campionilor: Atletico-Real Madrid (0-0) si Juventus-AS Monaco (1-0). Intrati aici pentru a urmari, minut cu minut, cele mai importante faze ale meciurilor.

ATLETICO MADRID - REAL MADRID 0-0

Atletico Madrid (4-4-2): Oblak - Siqueira, Godin, Miranda, Juanfran - Koke (F. Torres 83), Gabi, Suarez, Turan - Mandzukic si Griezmann (R. Garcia 77).

Real Madrid (4-3-3): Casillas - Carvajal (Arbeloa 85), Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Rodriguez - Bale, Benzema (Isco 75) si Ronaldo.

2. Modric initiaza un contraatac, dar este imediat citit de Mario Suarez, undeva la 40 de metri de poarta lui Oblak.

3. James Rodriguez apare la finalizare cu un sut in cros din marginea careului, retine de la firul ierbii goalkeeperul lui Atletico.

4. Bale scapa singur spre poarta lui Atletico, dar este blocat excelent de Oblak, in zona punctului de la 11 metri!

6. Inceput deschis de meci, cu un Real Madrid cautand sa marcheze in aceasta deplasare extrem de dificila.

9. Lovitura libera importanta pentru Real Madrid, de la aproximativ 30 de metri. Ronaldo trimite in forta cu pamantul, prinde Oblak!

13. Beneficiaza si Atletico de o lovitura libera din preajma careului advers.

14. Koke centreaza in 6 metri pentru Godin, devansat de unul dintre fundasii "albilor". Un simplu corner pentru Atletico, boxat de Casillas.

17. Atletico Madrid a echilibrat jocul intre timp, dupa un inceput foarte bun al Realului.

21. Los Blancos fac un presing bun la mijlocul terenului, agasant chiar si pentru o echipa ca Atletico.

22. Marcelo obtine o lovitura libera foarte buna, de la aproximativ 25 de metri. Pozitia este una centrala.

23. Cristiano Ronaldo executa direct in zid!

24. Real Madrid este foarte bine asezata in aceasta seara, nepermitandu-i lui Atletico sa isi faca obisnuitul joc pe contraatac. Nicio contra periculoasa a gazdelor din aceasta seara.

27. Jucatorii Realului s-au instalat de minute bune in jumatatea celor de la Atletico.

31. Urmeaza o actiune a lui Atletico, care arata destul de bine. Siqueira, insa, nu reuseste sa obtina mai mult de un corner, soldat fara urmari.

31. Bale prinde un sut excelent din afara careului, peste 30 de metri, Oblak respinge in fata, dar nu este nimeni pe respingere pentru a relua decisiv!

34. Un nou corner pentru Atletico. Este al treilea! Koke bate periculos in gura portii, resping cu destule emotii aparatorii Realului.

36. Faza fixa pentru "albi". Varane apare in marginea careului mic, dar este devansat de unul dintre fundasii lui Atletico. Real obtine totusi un corner.

37. Slovenul din poarta lui Atletico isi continua prestatia excelenta din aceasta seara cu o noua interventie, de aceasta data in fata lui James Rodriguez! A fost un exterior de mare rafinament al columbianului, scos de Oblak de langa bara din stanga sa.

38. Griezmann nu poate profita de un cadou primit din partea fundasilor adversi. Sut din intoarcere pe directia lui Casillas, care intervine cu siguranta.

41. Real domina si acest final de prima repriza. Foarte putine lucruri bune aratate de baietii lui Simeone.

43. Contra taioasa a "albilor", cu James Rodriguez prinzand un sut din marginea careului mic, in cros. Scoate fantastic Oblak!

PAUZA.

46. Se reia partida de pe Vicente Calderon. Nu au fost operate modificari la pauza.

49. Centrare in careu spre Cristiano Ronaldo, prinde Oblak!

49. Juanfran il depaseste cu usurinta pe Rodriguez in flanc, centreaza in marginea careului mic, de unde Arda Turan reia imprecis cu capul!

52. Atletico arata schimbata in bine in repriza a doua.

57. Corner pentru Real Madrid. Apar in preajma careului mic Ramos si Varane, niciunul nu este insa capabil sa reia cu capul!

61. Siqueira este angajat in marginea careului, insa sutul acestuia se izbeste de blocajul lui Bale.

63. A scazut un pic ritmul fata de ceea ce se intampla in prima repriza.

66. Ronaldo scapa periculos spre poarta lui Atletico, in banda dreapta, insa preluarea lusitanului a fost una neregulamentara. Hent!

69. Fundasii lui Atletico intervin in doi timpi pe un atac foarte periculos al Realului, cu trei suturi din interiorul careului trimise in blocaj.

73. Real a trecut din nou la carma jocului, cantonandu-se undeva la 35 de metri de poarta lui Oblak.

75. Schimbare la Real Madrid: iese Benzema, intra Isco.

77. Diego Simeone raspunde imediat: Raul Garcia pentru Antoine Griezmann.

80. Final precaut de meci, cu un usor plus de partea Realului, ceva mai prezenta in atac.

80. Cartonas galben pentru nou-intratul Raul Garcia. Este avertizat si Sergio Ramos, de la oaspeti.

81. Godin trage peste poarta lui Casillas, de la 8-9 metri, dintr-o pozitie incomoda totusi!

83. Intra Fernando Torres la Atletico, a iesit Koke.

84. Cartonas galben pentru Mario Suarez, care va lipsi in mansa retur.

85. Arbeloa in locul lui Carvajal, la Real Madrid.

89. Va fi suspendat si Marcelo in mansa retur. Cartonas galben pentru jucatorul Realului.

90. Ocazie mare pentru Atletico. Casillas intervine excelent din fata lui Miranda, care a incercat din foarfeca din cativa metri!

90. 3 minute suplimentare.

FINALUL PARTIDEI.

JUVENTUS TORINO - AS MONACO 1-0

Juventus Torino (4-3-1-2): Buffon - Evra, Chiellini, Bonucci, Lichtsteiner - Marchisio, Pirlo (Barzagli 74), Vidal - Pereyra (Sturaro 87) - Morata (Matri 83) si Tevez.

AS Monaco (4-3-3): Subasic - Raggi (Berbatov 71), Carvalho, Abdennour, Kurzawa - Moutinho, Fabinho, Kondogbia - Dirar (B. Silva 51), Martial (M. Carvalho) si Ferreira.

4. Spaniolul Alvaro Morata este angajat in suprafata de pedeapsa, insa finalizarea acestuia, dintr-o pozitie favorabila de a marca, lasa de dorit.

6. Este randul lui Tevez sa incerce poarta lui Subasic cu un sut interesant de la putin peste 20 de metri, intervine cu siguranta Danijel Subasic.

10. Vine si primul atac consistent al oaspetilor, cu Yannick Ferreira trimitand pe centrul portii din interiorul careului. Buffon nu are probleme in a retine.

11. Buffon intervine cu pretul unei lovituri de colt la o noua incercare de la semidistanta a lui Ferreira.

18. Layvin Kurzawa finalizeaza slab, cu capul, un corner de pe dreapta al monegascilor.

25. Meci echilibrat pe Juventus Stadium, acolo unde cele doua formatii isi impart momentele de dominare, cu un usor plus in dreptul gruparii italiene.

27. Carlos Tevez patrunde in careu si preia un balon, sut periculos spre poarta lui Subasic, care prinde si de aceasta data!

34. Yannick Ferreira nu poate trece de unul singur de intreaga defensiva a Batranei Doamne si este blocat la limita careului advers.

41. Patrice Evra nu il poate surprinde pe Danijel Subasic cu un sut din preajma careului. Mingea trece mult peste transversala!

45. Vidal rateaza executia si sutul sau merge peste transversala portii lui Subasic.

PAUZA.

46. Inceputul reprizei secunde.

51. Inlocuire la AS Monaco: iese Nabil Dirar (accidentat), intra Bernardo Silva.

54. AS Monaco lasa o impresie foarte buna pe Juventus Stadium, asa cum a facut-o pe intreg parcursul acestei editii de Liga Campionilor.

55. Bernardo Silva, recent introdus pe teren, primeste o pasa buna in interiorul careului si nu il poate invinge pe Buffon, la o faza care anunta golul de 1-0 al monegascilor

56. Cartonas galben pentru Carvalho si penalti pentru Juventus, dupa un presupus fault comis asupra lui Morata.

57. GOL JUVENTUS. Arturo Vidal inscrie primul sau gol in aceasta editie de Liga Campionilor cu un sut precis sub bara.

63. Buffon face un meci exact in aceasta seara. Anthony Martial nu il poate bate cu o executie rapida din interiorul careului.

67. Morata isi creeaza un culoar bun de sut, insa executia spaniolului trece mult pe langa bara din stanga.

71. Berbatov ii ia locul lui Andrea Raggi, la AS Monaco.

73. Berbatov isi face rapid simtita prezenta pe teren cu o lovitura de cap peste transversala portii, dintr-o pozitie favorabila de a marca.

74. Barzagli intra in locul lui Andrea Pirlo.

75. 41.000 de fani prezenti in tribunele Juventus Stadium in aceasta seara!