Cristiano Ronaldo salveaza onoarea pentru Manchester United la Bergamo

Atacantul portughez a marcat doua goluri, marti seara, in meciul cu Atalanta incheiat in cele din urma 2-2, dupa ce echipa italiana a condus in doua randuri.

Ilicic a deschis scorul in debutul partidei cu un sut din interiorul careului care l-a pacalit pe De Gea.

La cabine s-a intrat cu egalitate pe tabela, dupa ce Cristiano Ronaldo a marcat in primul minut aditional al primei reprize.

Zapata avea sa refaca avantajul Atalantei Bergamo la 11 minute dupa pauza dupa o patrundere in careul trupei engleze.

Ultimul cuvant i-a apartinut lui Cristiano Ronaldo, acesta marcand cu un sut pe jos din afara careului in primul din cele cinci minute suplimentare acordate pentru meciul din Grupa F a UEFA Champions League.

In cealalta partida a grupei Villarreal a invins pe Young Boys Berna, cu 2-0, intr-un meci disputat pe teren propriu.

Manchester United si Villarreal au fiecare cate 7 puncte, fiind urmate de Atalanta (5 puncte) si Young Boys (3 puncte).