Bundesliga

Surpriza in Bundesliga. Bayern pierde puncte acasa cu Union Berlin

Liderul Bayern Munchen nu-si revine dupa infrangerea cu Paris Saint-Germain din Champions League si pierde teren in campionat.

Bavarezii au fost tinuti in sah pe propriul teren de Union Berlin, scor 1-1.

Au marcat Musiala pentru Bayern in minutul 69 si Ingvartsen, cu patru minute inaintea finalului pentru oaspeti.

Bayern ramane fara infrangere pe teren propriu in actualul sezon de Bundesliga. Echipa lui Hansi Flick a marcat cel putin un gol in ultimele 63 de meciuri oficiale.

In continuare atacantul Robert Lewandowski este indisponibil pentru Bayern dupa o accidentare la echipa nationala a Poloniei.

Un rezultat de care a profitat Leipzig, a doua clasata, echipa care a castigat cu 4-1 pe terenul lui Werder Bremen.

Olmo 24’, Sorloth 32’, 41’ si Sabitzer 64’ au marcat pentru Leipzig.

Bayern pastreaza cinci puncte avans fata de Leipzig, dupa ce ambele echipe au disputat cate 28 de meciuri in Bundesliga.