Bundesliga

Criză la Bayern, echipă care a pierdut al treilea meci consecutiv

VFL Bochum a furnizat surpriza, duminică, în Bundesliga prin victoria obținută pe teren propriu în duelul cu Bayern Munchen, campioana sezonului trecut.

Bochum s-a impus, cu 3-2, la capătul unui meci încheiat de bavarezi în inferioritate numerică după eliminarea lui Upamecano.

Bayern a deschis scorul prin Musiala, dar Bochum a întors rezultatul și a intrat în avantaj la cabine, prin reușitele lui Asano și Schlotterbeck.

Din penalty-ul provocat de Upamecano cei de la Bochum s-au desprins la 3-1 prin golul lui Stoger, ăn minutul 78.

Harry Kane a redus din diferență cu trei minute înaintea finalului, dar Bayern n-a putut evita a treia înfrângere consecutivă și a doua la rând în campionat.

Postul lui Thomas Tuchel este tot mai amenințat, o eventuală eliminare din Liga Campionilor urmând a pune capăt aventurii acestuia la gruparea din Munchen.