Handbal

Victorie categorica pentru CSM Bucuresti in duelul cu SCM Rm.Valcea. Cristina Neagu a facut spectacol!

Prima mansa a disputei romanesti din optimile Champions League a fost transata de o maniera categorica in favoarea formatiei CSM Bucuresti.

“Tigroaicele” au castigat meciul programat, sambata, in Zavoi, cu 33-24, dupa ce la pauza CSM Bucuresti avea un avantaj minim de doar un gol (13-12).

SCM Rm.Valcea a condus la doua goluri diferenta in prima parte (8-6), dupa care CSM Bucuresti a controlat autoritar disputa pana la final.

Cristina Neagu a fost cea mai buna marcatoare a partidei, cu 13 goluri.

De la gazde s-a remarcat Cristina Liscevic (7 goluri) si Elena Florica (5 goluri).

Invingatoarea acestui duel in care CSM Bucuresti este acum mare favorita va intalni in sferturile de finala pe invingatoarea dintre Krim Ljubljana si CSKA Moscova.

Sferturile sunt programate in 3 si 11 aprilie.

Mansa retur a disputei dintre CSM Bucuresti si SCM Rm.Valcea este programata pe 13 martie in Sala Polivalenta din Capitala.