Handbal

HCM Constanta nu si-a depasit conditia in fata uriasei THW Kiel

HCM Constanta a încercat imposibilul la Kiel, o super putere în handbalul european, joi seara de la ora 21, în direct pe Onlinesport, dar a plecat învinsa la o diferenta de 20 de goluri. Pentru campioana României a fost a treia partida în actulul sezon al Ligii Campionilor. HCM a pierdut pâna acum în deplasare cu IK Savehof si Veszprem.

Kiel - Constanta 35-14 (Final)

Marcatori: THW Kiel - Ilici 5 goluri, Narcisse 5, Wiencek 4, Ekberg 4, Vujin 4, Zeitz 4, Klein 3, Sprenger 3, Toft Hansen 2, Jicha 1; HCM Constanta - Angelovski 4 goluri, Simicu 3, Csepreghi 2, Criciotoiu 2, Buricea 1, Toma 1, Humet 1.

HCM Constanta va primi la 18 octombrie vizita echipei slovene Celje.

Jucatorii de la HCM se afla la al treilea esec, dupa cele cu IK Savehof, scor 31-35, si MKB Veszprem, 27-37.

Asa am trait meciul Kiel - HCM Constanta:

Final de partida. THW Kiel câstiga fara drept de apel în fata unei echipe HCM Constanta care nu a reusit sa treaca peste conditia de outsider.

54 - Toma scapa singur spre poarta adversa, dar nu reusim sa depasim nici macar rezerva lui Omeyer.

52 - Stanescu apara din nou o aruncare de la 7 metri.

48 - Simicu întrerupe seria neagra pentru HCM. Angelovski marcheaza si el pe contraatac în superioritate numerica.

45 - Constanta nu a mai marcat de 8 minute.

43 - Kiel face spectacol. Vujin îl gaseste liber pe Narcisse la 6 metri si acesta marcheaza spectaculos folosindu-se de transversala.

40 - Dragicevic nu-l poate învinge pe portarul advers într-o situatie de unu contra unu. O face Vujin la cealalta poarta si face 25-10.

35 - Constantata ataca în superioritate numerica, dar nu reuseste sa marcheze. Mai mult decât atât, Buricea faulteaza în aparare si este eliminat 2 minute.

33 - Narcisse ramâne singur pe semicerc si marcheaza fara probleme pentru 20-9.

31 - Buricea reduce din diferenta an inferioritate numerica dupa ce gazdele marcasera primul gol al reprizei secunde.

21:47 Începe repriza a doua.

28 - Kiel marcheaza si în inferioritate numerica prin acelasi Zeitz, astfel ca diferenta ajunge la zece goluri (15-5).

23 - Doua goluri la rând marcate de puternicul Christian Zeitz si Kiel se distanteaza la 13-5.

21 - Stanescu apara din nou o aruncare de la 7 metri si de aceasta data mingea ramâne la noi.

20 - Eliminare de 2 minute primita de Dragicevic.

19 - Simicu reduce din diferenta cu o aruncare în forta.

18 - Stanescu apara o aruncare de la 7 metri în fata lui Ilic, dar mingea revine la jucatorul lui Kiel si acesta marcheaza pentru 10-4.

15 - Ekberg ne penalizeaza cu doua reusite si duce scorul la 9-4.

14 - Constanta marcheaza doua goluri la rând pentru prima data în acest meci (7-4). Simicu si Angelovski marcheaza.

12 - Acelasi Criciotoiu mai scutura o data plasa portii lui Omeyer (6-2).

11 - Bogdan Criciotoiu sparge gheata pentru Constanta. Vujin reface rapid diferenta de cinci goluri (6-1).

10 - O noua interventie buna a lui Stanescu. HCM cauta înca primul gol la Kiel.

9 - Stanescu a aparat o aruncare a lui Daniel Narcisse de pe inter stânga si Constanta are din nou sansa marcarii primului gol.

7 - Ilic transforma o aruncare de la 7 metri si duce scorul la 5-0.

5 - Început perfect pentru gazdele de la Kiel. 3-0 dupa primele cinci minute. Constanta nu a putut trece de reduta lui Thierry Omeyer, francezul din poarta lui Kiel.

21:00 A început meciul.