31
30
Rostov

Asa am trait CSM Bucuresti - Rostov. Meci pentru bronz in Liga Campionilor

CSM Bucuresti si-a luat revansa, duminica, de la ora 16:15, in finala mica a Final Four-ului Ligii Campionilor de la Budapesta.

17:45

Se termina meciul. O victorie la limita pentru CSM, echipa care incheie sezonul european pe locul trei.

60'

Curea comite fault de eliminare si de 7 metri. Mai sunt cinci secunde.

60'

Timeout

Utimul timeout cu 44 secunde ramase pana la final. CSM are posesia si doua goluri.

58'

Dembele arunca pe langa poarta. Raman trei goluri cu mai putin de doua minute si avem atacul.

57'

Aruncare pe langa poarta Neagu! Recuperam in defensiva, Curea arunca pe la spate si rateaza!

55'

Gullden ajunge si ea la cota sase goluri. O reusita importanta in amenintare de joc pasiv.

53'

Kurtovic inscrie pe contraatac si ne distantam la trei goluri (30-27).

50'

Neagu face diferenta cu o pasa superba pe centru si Curea, ajunsa pivot, inscrie cu podeaua (28-26).

48'

Manea inscrie imediat dupa timeout dupa cele cinci goluri consecutive marcate de Rostov.

47'

Sudakova inscrie pentru 25-25 la capatul unui contraatac. Incredibila caderea CSM-ului.

46'

Rostov domina jocul. Manea rateaza incredibil cu o bolta neinspirata, luam gol pe contraatac si Jorgensen este eliminata. Un singur gol avantaj (25-24).

44'

Rostov se apropie amenintator la trei goluri (25-22), cea mai mica diferenta dupa minute bune.

43'

Timeout

Antrenorul francez al lui Rostov solicita timp de odihna.

40'

Jorgensen ajunge la cota sase goluri si face meciul sezonului la CSM.

39'

Neagu isi face revenirea pe teren intr-un moment de inferioritate numerica. Inscrie Frafjord, primul ei gol in acest Final Four.

37'

Jorgensen e suverana la 9 metri si duce scorul la 23-17.

35'

Frafjord rateaza singura cu portarita adversa. Mingea revine la CSM.

32'

Gullden ajunge la cota cinci goluri (20-15) dupa o faza de contraatac.

31'

Incepe repriza a doua cu Rostov in atac.

26'

Curea rateaza singura pe semicerc pe contraatac in faza a doua. Ce sansa am ratat aici, am fi inchis practic meciul!

29'

Profitam de eliminarea lui Bulatovic si revenim la sase goluri prin reusitele extremelor (18-12).

27'

Doua goluri la rand incasate de Rostov dupa un time out cerut mai devreme de Per Johansson.

21'

Neagu arunca in forta si ajungem la 15-7.

21'

Cate o eliminare in fiecare tabara. Scoatem portarul pentru un atac in superioritate numerica.

20'

Aruncare de la 7 metri

Manea face legea pe semicerc si Gullden inscrie de la 7 metri (14-6).

17'

Inscrie si Jacobsen pe contraatac si este un adevarat galop de sanatate pentru CSM (12-5). De ce n-am jucat la fel si in semifinala cu Gyor?!

17'

Neagu inscrie spectaculos si ajunge la 108 goluri in acest sezon de Liga Campionilor.

15'

La jumatatea reprizei CSM are cinci goluri avantaj. Gullden a marcat de la 7 metri pentru 10-5.

14'

Curea inscrie pe contraatac pentru 9-4. Scapam fara gol pe atacul Rostovului.

12'

Neagu intra pentru prima data in meci.

11'

Prima aruncare de la 7 metri a meciului apartine celor de la Rostov. Grubisic apara prima aruncare, mingea revine la Ilina si e gol.

11'

Pessoa apara la Mehmedovic. Ramane 8-4 pentru CSM.

9'

Niombla trage cu pamantul si inscrie pentru 8-3.

7'

Jorgensen inscrie si ea. Un inceput perfect de meci pentru CSM, care de aceasta data joaca handbal cu adevarat.

6'

Mehmedovic inscrie pentru 4-1 de pe extrema stanga.

5'

Ilina arunca in bara, dar nici CSM-ul nu are mai mult succes la finalizare.

3'

Grubisic respinge dupa ce Gullden marcase pentru 2-1. Se joaca intr-un ritm alert.

1'

Jorgensen scutura plasa dupa 35 de secunde.

0'

Pauza si cinci goluri avans pentru CSM.

0'

Incepe meciul cu CSM in atac.

16:20

14:54

Pentru Frederic Bougeant va fi ultimul meci pe banca lui Rostov, echipa care din sezonl viitor va fi antrenata de Ambros Martin, actualmente la Gyor si selectioner al nationalei Romaniei.

14:54

CSM Bucuresti are palmares pozitiv cu Rostov, echipa pe care a invins-o de patru ori in cele sase meciuri disputate pana acum. O partida s-a incheiat la egalitate si Rostov a castigat o data, chiar in acest sezon.

14:53

Cu 107 goluri marcate, Cristina Neagu este aproape de titlul de golgetera a Ligii Campionilor.

14:52

Rostov, o debutanta in Final Four, cauta prima victorie la acest nivel, dupa ce in semifinale a fost invinsa de Vardar, cu 25-19.

14:51

Castigatoare a Ligii Campionilor si ocupanta locului 3 in 2017, CSM Bucuresti lupta pentru o noua clasare pe podium.