Romania
29
31
Ungaria

Asa am trait Romania - Ungaria pentru un loc in semifinalele Campionatului European

Romania a intalnit Ungaria in meciul decisiv pentru calificarea in semifinalele Campionatului European de handbal feminin.

60'

Laslo rateaza de la 7 metri si in cele din urma pierdem la doua goluri.

60'

Buceschi obtine aruncarea de la 7 metri la ultima faza.

59'

Ardean rateaza incredibil de la 7 metri. Practic i-a scapat mingea din mana.

53'

Dragu aduce egalarea, dar sunt lacrimi peste tot. Pe banca noastra, in randul fanilor romani.

52'

Neagu e scoasa cu targa de pe teren si transportata direct la ambulanta!

52'

Neagu ramane intinsa pe teren, unde a patruns si staff-ul medical cu targa.

52'

Accidentare a Cristinei Neagu! Aceasta acuza dureri la genunchiul drept.

51'

Parada a lui Dedu dupa minute bune. Aveam nevoie de o asemenea interventie.

49'

Neagu inscrie si revenim puternic in acest meci. Un singur gol de recuperat.

48'

Laslo ne aduce la doua goluri in spatele Ungariei. Rasmussen solicita timeout.

44'

O noua dubla interventie din partea Evei Kiss. Incredibile paradele portaritei maghiare.

42'

Primim gol de la jumatatea terenului dupa o minge pierduta de Buceschi. Romania e KO in aceste momente, Ambros Martin stana de piatra pe margine.

41'

Buceschi rateaza aruncare de la 7 metri! O facem mare pe aceasta Eva Kiss.

41'

Neagu scoate aruncarea de la 7 metri dupa o patrundere in forta. Eliminarea adversarei.

40'

Eliminare 2 minute

Perianu eliminata pentru o tinere in defensiva.

39'

Pierdem usor mingea in atac si Ungaria inscrie pe contraatac (20-22).

38'

Kiss face minuni in poarta Ungariei. Doua interventii la aceeasi faza!

34'

Pintea egaleaza din pasa lui Neagu (18-18).

32'

Ungaria trece in premiera la conducere dupa reusita lui Kovacs de la 7 metri (17-18).

32'

Florica eliminata 2 minute si aruncare de la 7 metri pentru Ungaria.

31'

Ungaria are primul atac in partea secunda.

19:37

Egalitate la 17 dupa primele 30 de minute. Romania a avut cinci goluri avantaj dupa un inceput foarte bun, apoi Ungaria a echilibrat jocul si a venit peste noi.

30'

Marcam pentru 17-16 prin Buceschi, dar Ungaria egaleaza in ultima secunda prin Kovacs.

29'

Pierdem mingea usor in atac si Ungaria ne egaleaza dupa ce-am avut si cinci goluri avantaj (15-15).

24'

Neagu inscrie golul sase cu o aruncare de la 9 metri.

24'

Patru unguroaice se chinuie sa o puna jos pe Pintea. Se lasa cu o eliminare, asa cum era normal.

23'

Neagu scapa mingea in atac si Ungaria inscrie prin Planeta golul de 13-12.

20'

Ii merge mana lui Neagu in acest meci. Un gol printr-o padure de maini ridicate.

19'

Neagu rateaza de la 7 metri.

18'

Trei goluri incasate la rand. Cea mai buna serie a Ungariei in acest meci (11-9).

15'

Neagu ajunge la trei goluri din cinci aruncari si conducem cu 11-6 la jumatatea reprizei.

12'

Pintea duce scorul la 9-5. Cea mai mare diferenta de pana acum.

10'

Laslo obtine 7 metri si eliminarea adversarei. Neagu transforma pentru 8-5.

9'

Contraatac finalizat cu bolta de Laslo.

8'

Pintea domina semicercul advers si impinge mingea in poarta. Al treilea gol din patru aruncari.