19
17
Spania

Asa am trait Romania - Spania

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Romania - Spania de la Campionatul Mondial de handbal feminin. Click pentru streaming live legal

22:58

Final de meci. Victorie mare pentru Romania.

60'

Aceeasi Buceschi transforma si conducem cu doua goluri cand au mai ramas 30 de secunde.

59'

Aruncare de la 7 metri

Buceschi obtine aruncarea de la 7 metri.

57'

Neagu ne readuce la conducere.

56'

Dragut inscrie doua goluri la rand pentru Romania.

50'

Inca un gol marcat de Neagu, al 7-lea din 15 aruncari.

48'

Neagu egaleaza scorul cu o aruncare in forta (14-14).

48'

Florianu se ridica in cele din urma si meciul se reia cu 9 metri pentru Romania.

48'

Florianu cade rau pe umarul drept si este nevoie de interventia medicilor la nivelul terenului.

47'

Buceschi transforma de la 7 metri.

47'

Florianu porneste vijelios pe contraatac, obtine maxim din aceasta faza. Eliminare si 7 metri.

46'

Eliminare 2 minute

Eliminare la Pintea dupa ce Barbosa aruncase pe langa poarta.

43'

Spania se desprinde la doua goluri la fel ca in debutul meciului (12-14).

42'

Udristoiu primeste o eliminare usoara pentru nelasarea mingii dupa fluierul arbitrilor.

40'

Aceeasi Pintea se intoarce cu o adversara in spate si inscrie pentru 12-12.

40'

Pintea rateaza in pozitie singura cu portarul de pe semicercul advers.

36'

Ardean Elisei ne readuce la conducere cu o aruncare din extrema.

36'

Udristoiu scapa pe contraatac si obtine eliminarea unei adversare.

35'

Pintea obtine din nou aruncarea de la 7 metri. Gol marcat de Buceschi.

34'

Spania trece la conducere dupa al treilea gol la rand. Romania fara gol in repriza secunda.

33'

Neagu rateaza de la 7 metri. A aruncat fix in piciorul de sprijin al portaritei de rezerva.

33'

Pintea scoate aruncarea de la 7 metri.

32'

Doua goluri la rand primite de Romania din extrema stanga.

32'

Neagu gaseste un culoar si arunca pe langa poarta.

0'

22:04

Spania inscrie in ultima secunda si se intra la pauza cu 9-7 pentru Romania.

28'

Dumanska blocheaza tot in acest meci si ne pastreaza la trei goluri.

27'

Pintea recupereaza in defensiva, Spania n-avea portar si marcam primul gol dupa 10 minute!

25'

Dumanska blocheaza cu piciorul. Tabela a inghetat de minute bune la 8-6.

24'

Scapam fara gol primit in aceasta situatie de inferioritate numerica.

22'

Avem ghinion la aruncarea Cristinei Florianu. Mingea se duce in bara.

20'

Eliminare la Neagu pentru un fault in defensiva si un 7 metri ratat de Pena. Minge peste poarta.

18'

Dumanska apara o aruncare de la 7 metri.

17'

Inca un gol marcat de Neagu, de aceasta data din actiune (8-6).

16'

Neagu inscrie de la 7 metri si Romania conduce in premiera (7-6).

15'

Recuperam in defensiva, poarta ibericelor e goala si Buceschi arunca pe langa poarta. Este faultata si primim 7 metri.

15'

Buceschi restabileste egalitatea in situatie de superioritate numerica (6-6).

12'

Inca o aruncare in bara din partea lui Neagu.

9'

In cele din urma profitam de superioritatea numerica si Neagu egaleaza scorul (3-3).

7'

Neagu ia la tinta bara si Romania rateaza sansa egalarii.

6'

Romania revine la un gol diferenta, dar ratam prin Buceschi in situatie de unu la unu.