24
29
Olanda

Asa am trait Romania - Olanda. Primul meci din grupele principale

Dupa trei victorii la rand in Grupa D pentru Romania a intalnit, duminica seara de la ora 19:00, prima partida din Grupa II Principala a Campionatului European.

20:27

Final de partida. Olanda ne invinge la cinci goluri diferenta si provoaca prima infrangere Romaniei la actuala editie a Campionatului European.

53'

Dumanska blocheaza si Neagu ne apropie la cinci goluri. Jucatoarele noastre inca mai spera.

52'

Pintea inscrie de pe semicerc si reducem diferenta la 19-25.

43'

Aproape de jumatatea reprizei secunde diferenta creste la sapte goluri in favoarea Olandei (20-17). Neagu arunca in bara! Avem si ghinion, nimic de zis.

35'

Incepem aceasta repriza la fel de rau ca pe prima si Olanda ne conduce din nou cu trei goluri diferenta (14-11).

30'

Olanda are ultimul atac al reprizei si reusim sa blocam. Terminam repriza la un gol in spatele batavelor.

26'

Kramer scutura plasa pentru 9-8. Primul gol al Olandei dupa mai bine de 7 minute!

24'

Buceschi arunca peste poarta si tabela ramane inghetata la 8-8 de minute bune.

20'

Din nou Olanda antrenata de Helle Thomsen trece la conducere (8-7).

17'

Atacam in superioritate numerica dupa eliminarea lui Smeets si preluam in premiera conducerea (7-6) prin Pintea.