Handbal

Asa am trait Larvik - CSM Bucuresti

Sursă foto: facebook.com/larvikhk/

De la ora 18:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul Larvik - CSM Bucuresti din Grupa Principala II a Ligii Campionilor.

FINAL Larvik - CSM Bucuresti 35-33

Min.58 - Ungureanu apara senzational, insa Niombla a pasa gresit in atac si astfel in loc de un 34-34 tabela arata 35-33.

Min.58 - CSM revine la un gol dupa doua goluri marcate de la 7 metri prin Martin, respectiv Niombla (34-33).

Min.55 - Larvik simte amenintarea si se distanteaza din nou la patru lungimi dupa o aruncare de la 7 metri. Martin reduce din diferenta cu al saptelea ei gol (34-31).

Min.52 - CSM revine puternic in meci la doar doua goluri (31-29).

Min.50 - Aruncare de la 7 metri transformata de Gullden (31-27).

Min.48 - Ungureanu intervine la o faza unu contra unu, o raritate in acest meci.

Min.47 - Doua mingi la rand pierdute in atac de Ayglon. Larvik ajunge in premiera la sase goluri diferenta (30-24).

Min.45 - Thea Mork inscrie pentru 27-24 la jumatatea reprizei secunde si ajunge la golul cu numarul sapte.

Min.41 - Gol de pe pivot reusit de Lobach (24-23).

Min.40 - Faza luata pe cont propriu de Niombla cu gol in plasa laterala (23-22). Pivotul lui Larvik ne penalizeaza inca o data.

Min.39 - Gullden arunca de pe picioare si ajunge la cota 5 reusite in acest meci (23-21).

Min.36 - Doua goluri la rand pentru CSM si echipa noastra revine la 22-20. Martin din actiune si Gullden de la 7 metri au marcat.

Min.35 - Aurelian Rosca solicita time out devreme. Mesajul fetelor este unul incurajator: "haideti ca putem mai mult!"

Min.34 - CSM are un start de cosmar in repriza secunda. Patru goluri la rand primite si nimic pe faza ofensiva.

Min.32 - Al doilea gol consecutiv marcat de Breistol (20-18).

18:50 Se reia jocul si Larvik inscrie rapid prin Breistol (19-18).

Min.30 - Inscriem si noi tot printr-o aeriana, dupa care Grubisici apara ultima aruncare a reprizei si se termina egal, 18-18.

Min.29 - Egalam de la 7 metri prin Bradeanu, dar Kurtovic ne inscrie un gol spectaculos dupa o aeriana.

Min.28 - Larvik trece in premiera la conducere dupa reusita lui Mork (17-16).

Min.25 - Torstensson trimite in transversala de la 9 metri. Avem sansa la mingea scapata de Kurtovic. Ramane 15-15.

Min.22 - Aruncare prin surprindere din partea lui Gullden (13-14), dar in continuare CSM-ul nu reuseste sa anihileze pivotul.

Min.20 - Grubisici are prima interventie a sa in acest meci, insa Manea rateaza singura cu Toft la prima aruncare. Ramane 12-13.

Min.19 - CSM Bucuresti revine la conducere prin Martin (11-12), dar Larvik ne surprinde inca o data pe pivot prin Frafjord (12-12).

Min.18 - Aurelian Rosca suna adunarea prin timeout dupa ce avansul de patru goluri s-a evaporat (11-11).

Min.17 - Larvik revine la un singur gol diferenta dupa reusita lui Riegelhuth pe contraatac (9-10).

Min.14 - Jocul este reluat cu gol marcat de Martin de pe extrema (6-10). Larvik puncteaza de asemenea de pe extrema prin Thea Mork.

Min.13 - Lobach inscrie de pe pivot pentru o diferenta de trei goluri (6-9). Time out solicitat de antrenorul gazdelor.

Min.9 - Inceput fabulos de meci pentru Torstensson, jucatoare care inscrie al treilea sau gol (3-5).

Min.7 - Kurtovic inscrie cu o aruncare surprinzatoare de la sold (3-4).

Min.6 - Gazdele reduc din diferenta prin pivotul Frafjord (2-4).

Min.5 - Aruncare de la 7 metri transformata de Gullden (1-4).

Min.3 - Ayglon marcheaza de pe inter dreapta si CSM ramane la doua goluri in fata lui Larvik (1-3).

Min.1 - Torstensson arunca de la 9 metri si scutura plasa portii celor de la Larvik (0-1).

18:00 Incepe meciul cu CSM Bucuresti in posesie.