22
22
Rostov

Asa am trait CSM Bucuresti - Rostov

Am transmis in aceasta pagina live text dupa ora 18:00 meciul pe care CSM Bucuresti il sustine pe teren propriu cu Rostov din Rusia in Grupa Principala 1 a Ligii Campionilor la handbal feminin.

19:30

60'

Neagu isi asuma aruncarea final, dar Sydoikina blocheaza si se termina egal.

60'

CSM are atacul cu 30 de secunde ramase pana la final. Timeout cerut de Thomsen.

57'

Hagman inscrie de pe extrema dreapta (21-20).

55'

Al treilea atac consecutiv ratat de Rostov. Avem sansa.

54'

Aruncare peste poarta Niombla. Tabela ramane incremenita la 20-20. Tensiune maxima in Polivalenta.

53'

Manea rateaza singura cu Sydoikina la 20-20!

52'

Aruncare de la 7 metri

Gullden inscrie pentru 20-20.

48'

Ratam din nou sansa egalarii. Minge in bara, apoi Sydoikina o blocheaza pe Kurtovic.

44'

CSM-ul are si ghinion in acest meci. De doua ori mingea aruncata in bara pe acelasi atac.

41'

Niombla intra cu gol la CSM (15-16).

39'

Neagu ia jocul pe cont propriu si marcheaza rapid (14-16).

39'

Dembele duce scorul la 16-13 pentru Rostov. Cea mai mare diferenta din acest meci.

37'

Dubla interventie din partea portaritei Sedoykina. Rostov ramane in avantaj.

34'

Inscrie Ilina si reface diferenta de doua goluri. Revenim rapid prin Neagu (13-14).

34'

Aceeasi Dembele obtine aruncarea de la 7 metri.

33'

Dembele inscrie pentru Rostov in inferioritate numerica (11-13).

32'

Prima aruncare de la 7 metri pentru Rostov in acest meci. Rodrigues arunca fix in capul Paulei Ungureanu si este eliminata din joc cu rosu direct.

7'

A treia aruncare de la 7 metri pentru Rostov in aceasta repriza si eliminare pentru Mehmedovic.

18:37

Pauza in Polivalenta bucuresteana.

30'

CSM forteaza revenirea in ultimul minut al reprizei. Gol Kurtovic si minge recuperata in aparare. Atacul nu functioneaza si totul se incheie cu o aruncare de la 9 metri.

26'

Extraordinara parada Ungureanu fata in fata cu Makeeva!

25'

Bulatovic paseaza fabulos pentru Makeeva si e 11-8 pentru Rostov. Reactioneaza CSM prin pivotul Frafjord.

24'

Barbosa mareste avansul lui Rostov (8-10), CSM intr-un moment de criza, Neagu pe banca.

22'

Rostov pentru a doua oara la conducere prin Managarova (8-9).

21'

Mehmedovic trimite in bara dupa o pasa peste aparare trimisa de Neagu.

20'

Eliminare 2 minute

Jorgensen eliminata! Ungureanu apara senzational si pastreaza scorul egal, 8-8.

20'

Doua minute de superioritate numerica de care CSM n-a reusit sa profite.

19'

Neagu arunca pe langa poarta de la 7 metri! Incredibila ratare.

17'

Bulatovic pluteste peste apararea noastra si egaleaza cu o aruncare in forta (8-8).

17'

Gullden inscrie pentru 8-7.

15'

La jumatatea reprizei Rostov trece in premiera la conducere (6-7). Petrova a marcat pe inter dreapta.

13'

Managarova scapa pe contraatac si egaleaza scorul (6-6).

12'

A doua interventie decisiva pentru Grubisic.

11'

Kurtovic inscrie pentru cea mai mare diferenta de pe tabela (6-4).

9'

Mehmedovic ne aduce din nou la conducere (5-4).

6'

Interventie decisiva a lui Grubisic. Avem insa ghinion pe atac, unde Neagru trimite in bara!

5'

Barbosa este eliminata si Gullden transforma precis aruncarea de la 7 metri pentru 4-3.