39
26
Nykobing

Asa am trait CSM Bucuresti - Nykobing

Am transmis live text sambata dupa amiaza meciul pe care CSM Bucuresti l-a disputat impotriva danezelor de la Nykobing, in etapa a 4-a din faza grupelor Champions League la handbal feminin.

17:29

55'

Gol cu o aruncare pe la spate reusit de Curea (7 reusite din 10 aruncari in acest meci).

50'

Westberg inscrie cu o aruncare de pe picioare si scorul se strange la 31-24. Thomsen solicita timeout pentru a taia din elanul oaspetelor.

47'

Prima eliminare la CSM in aceasta repriza. Ayglon este jucatoarea vizata. Westberg inscrie din nou de la 7 metri (30-22).

44'

CSM face spectacol si Curea duce diferenta la 11 goluri (29-18).

40'

Hagman marcheaza pentru o diferenta zece goluri (25-15), dar danezele inscriu rapid.

39'

Manea inscrie pentru 23-14, moment in care antrenorul oaspetelor solicita timp de odihna.

34'

Gol marcat de Jorgensen si eliminarea lui Kristiansen.

33'

Westberg inscrie de la 7 metri si reduce din diferenta (19-14).

31'

CSM inscrie la primul atac al reprizei secunde (19-12).

16:39

Marcatoarele CSM-ului in aceasta repriza: Neagu (5), Hagman si Gullden (4). CSM a avut patru jucatoare eliminate, timp ce Nykobing niciuna.

16:38

Ungureanu blocheaza ultima aruncare a reprizei si CSM intra la cabine cu 18-12.

28'

Neagu inscrie in inferioritate numerica (16-10), in timp ce danezele arunca in bara prin Pedersen.

27'

Timeout

Helle Thomsen solicita timp de odihna pe finalul reprizei.

26'

A patra eliminare la CSM in aceasta repriza din partea surorilor Bonaventura, arbitrele acestui meci gazduit de Sala Dinamo.

25'

Faza de contraatac finalizata de Hagman, jucatoare ajunsa la cota 4 goluri. CSM se distanteaza la 15-9.

22'

Aruncare de la 7 metri

Gullden transforma de la 7 metri si duce scorul la 12-7.

22'

Aruncare de la 7 metri obtinuta de Frafjord.

18'

CSM se desprinde la patru goluri diferenta (10-6) dupa o serie de patru goluri la rand marcate de Hagman (2), Curea, Gullden si Frafjord.

6'

Lagerquist inscrie golul cinci al oaspetelor care trec din nou la conducere (4-5).

6'

Gullden si Neagu o readuc pe CSM la conducere (3-2).

4'

Danezele intorc rezultatul dupa doua goluri la rand marcate de Westberg si Pedersen (1-2).