30
25
Ferencvaros

Asa am trait: CSM Bucuresti - Ferencvaros

Campionele Europei de la CSM Bucuresti forteaza patrunderea in Final Four-ul Ligii Campionilor, vineri seara, de la 20:00, pe teren propriu, impotriva echipei maghiare Ferencvaros Budapesta. A fost prima mansa a unei duble de foc in sferturile de finala.

21:31

Returul este programat sambata viitoare la Budapesta cu incepere de la ora 17:45, de asemenea live text aici pe onlinesport. Pana atunci, multumim pentru atentie si ramaneti alaturi de noi.

60'

Timpul efectiv s-a terminat. Ferencvaros mai are o aruncare de la 9 metri. Nu se mai paote intampla nimic in mod normal. Aruncare peste poarta si castigam la 5 goluri. Rezultat urias pentru CSM Bucuresti in perspectiva calificarii in Final Four.

60'

Doua goluri la rand marcate de CSM. Un final nebun, publicul este in delir (30-25).

58'

Avem posesia cu un minut si jumatate inaintea finalului dupa o aruncare in bara a maghiarelor.

58'

Mehmedovic inscrie pe contraatac pentru 28-25. Avem nevoie de o aparare de fier in acest ultimele doua minute.

57'

Bazaliu arunca inteligent si CSM are trei goluri avans (27-24). Finalul este unul nerecomandat cardiacilor.

52'

Martin recupereaza si tot ea inscrie pe contraatac (24-22).

51'

Johansson forteaza ofensiva cu Bazaliu, o tanara jucatoare prea putin folosita in acest sezon. Ar putea face diferenta in acest meci.

50'

Timeout

Pena inscrie de la 9 metri si CSM mai pastreaza un singur gol avantaj. Johansson solicita time out.

49'

La prima actiune in acest meci, Curea incearca o bolta si nu o poate invinge pe Sikora. Atacul CSM-ului sufera.

48'

Aruncare de la 7 metri

Ungureanu apara aruncarea de la 7 metri a Anitei Kovacsics!!! Parada fabuloasa din spagat.

47'

Martin nu reuseste sa o invinga pe Sikora de pe extrema dreapta. Meciul intra intr-un echilibru extrem de periculos pentru calificare.

46'

Timeout

Concurs de aruncari in bara de ambele parti. Ritmul infernal este rupt de time out-ul echipei oaspete.

45'

Se reia meciul pentru ultimele 15 minute de joc efectiv. Ferencvaros are posesia.

44'

Meci fabulos reusit de Ungureanu. Inca o interventie de senzatie, dar nu reusim sa marcam prin Gullden (bara) si Martin (interventie Sikora).

42'

Ungureanu blocheaza aruncarea extremei de pe dreapta si din nou CSM are un moment favorabil de care poate profita.

41'

Manea inscrie de pe pivot pentru 23-20.

40'

Dubla eliminare, cate una de fiecare parte la 22-20. Ungureanu respinge aruncarea lui Jovanovic.

39'

Bradeanu arunca pe langa poarta in superioritate numerica. Din pacate n-am reusit sa profitam de jucatoarea in plus pe teren.

38'

Aruncare de la 7 metri transformata de Gullden si ne ducem la trei goluri (22-19).

37'

Aruncare prin surprindere din partea lui Gullden, dar nu reusim sa o anihilam pe Kovacsics (21-19).

35'

Ungureanu scoate peste bara, atacam rapid si nu obtinem decat cornerul prin Ayglon.

35'

Recuperam in defensiva si Martin inscrie pe contraatac pentru 20-17.

34'

Gullden se dezlantuite cu o patrundere pe zona centrala (19-17). Per Johansson este ca un leu in cusca pe margine.

33'

Gullden ne mentine la doua goluri in fata (18-16). Nu scapam de acest cosmar numit Kovacsics si scorul se strange din nou.

32'

Ungureanu este fabuloasa cu doua aruncari aparate la aceeasi faza!

31'

Pena arunca pe langa poarta si avem sansa desprinderii la trei goluri.

0'

S-a reluat meciul cu Ferencvaros in atac.

20:44

Cea mai buna marcatoare a reprizei pentru CSM, Isabelle Gullden (6 goluri). De la maghiare s-a remarcat Kovacsics, cu 8 goluri din tot atatea aruncari.

30'

Sikora apara unu la unu cu Mehmedovic si se incheie cu doar doua goluri avans pentru CSM Bucuresti.

29'

Doua goluri la rand marcate de Ferencvaros, dar CSM are ultimul atac al reprizei.

26'

Gullden transforma din nou de la 7 metri si reface diferenta de patru goluri (17-13).

25'

Grubisic invinsa pentru a doua oara de la 7 metri de Kovacsics (16-13). Per Johansson solicita primul sau time out.

24'

Bradeanu patrunde si inscrie cu o aruncare de ea inventata (16-11).

23'

Gol norocos marcat de Manea pentru 15-11 si imediat dupa Jovanovic arunca in bara. CSM domina jocul autoritar in aceste momente.

21'

Manea obtine aruncarea de la 7 metri si din nou Gullden transforma cu o aruncare prin surprindere (14-10).

20'

Martin ridica scorul la 13-10 dupa un contraatac cu pasa lunga de la Ungureanu.

19'

Timeout

Primul timeout al meciului este solicitat de antrenorul oaspetelor.

19'

Jovanovic scapa mingea afara, Martin repune din margine si cauta poarta goala, insa mingea se duce putin alaturi.

18'

Manea obtine aruncarea de la 7 metri. Inscrie Gullden cu o aruncare la vinclu (12-10).

17'

Martin inscrie de pe extrema. Excelent a mers atacul pana in marginea terenului (11-9).

17'

Eliminare 2 minute

Szekeres este eliminata pentru o tinere a lui Manea pe semicerc.

16'

Inca un 7 metri transformat de Kovacsics. Ramane un gol avans pentru CSM.

16'

Niombla intra cu gol si inscrie pentru 10-8. Cea mai mare diferenta din acest meci.

15'

O noua interventie fabuloasa a Paulei Ungureanu. Atac pozitional pentru CSM la jumatatea reprizei.

14'

Ungureanu apara la Pena, dar din pacate pentru noi se fluiera pasi la Torstensson.

14'

Pasa pe la spate a lui Bradeanu pentru Mehmedovic si aceasta inscrie pentru 9-8.

13'

Kovacsics transforma a doua aruncare de la 7 metri in acest meci (8-8).

12'

Jovanovic scapa mingea in atac si ne ducem cu gol pana la capat prin Gullden. CSM conduce pentru a doua oara (8-7).

11'

Ungureanu apara unu contra unu cu o adversara si Martin inscrie pe contraatac pentru 7-7.

8'

Torstensson patrunde pe zona centrala si egaleaza la cinci.

7'

Golul 3 marcat de Ayglon. Frantuzoaica face pana acum cel mai bun meci de cand a venit la CSM (4-4).

5'

Al doilea gol marcat pentru Ayglon, dar Ferencvaros revine rapid la conducere (3-4).

4'

Excelent se desprinde Mehmedovic pe extrema stanga si inscrie cu o aruncare sub bara (2-2).

3'

Aruncarea lui Gullden este respinsa de portarita si Ferencvaros preia conducerea pe contraatac.

3'

Koavcsics egaleaza din aruncare de la 7 metri (1-1).

2'

Gullden arunca in bara. Mingea ramane la CSM si Ayglon deschide in sfarsit scorul.

2'

Avem sansa la prima aruncare a oaspetelor. Mingea a intalnit bara.

1'

Ayglon greseste pasa pentru extrema Martin.

0'

Al doilea atac consecutiv ratat de Ferencvaros si sala scandeaza "Romania, Romania". Din pacate gresim si noi in atac prin Martin.

0'

A inceput meciul. CSM are primul atac pozitional.

20:00

Per Johansson debuteaza la acest meci pe banca CSM-ului. Suedezul a fost adus cu misiunea declarata de a califica echipa in Final Four.

19:57

Bun gasit prieteni ai handbalului. Ne asteapta un meci fabulos in aceasta seara.