Handbal

Dinamo obtine a doua victorie in Liga Campionilor. Ploaie de goluri in Stefan cel Mare

Sursă foto: twitter.com/ehfcl

Goluri multe marcate intre Dinamo si Wacker Thun din Elvetia, miercuri seara, in Sala Dinamo, intr-o partida contand pentru etapa a 3-a a Ligii Campionilor la handbal masculin.

Dinamo s-a impus la limita, cu 35-34, un scor neobisnuit pentru aceasta faza a competitiei.

La pauza “Cainii rosii” conduceau cu cinci goluri diferenta (19-14), diferenta pe care Dinamo a mentinut-o pana spre finalul intalnirii.

In pofida celor doua goluri marcate de Thun in ultimul minut, finalul a fost unul lipsit de emotii pentru dinamovisti.

Bannour a fost golgeterul lui Dinamo, cu 9 goluri, urmat de Negru (6) si Alouini (5). De la oaspeti s-a remarcat Delhees, cu 10 goluri.