Handbal

CSM Bucuresti, victorie in deplasare cu Bietigheim. Neagu a ajuns la 1000 de goluri in Liga Campionilor

Echipa CSM Bucuresti a castigat, duminica, in deplasare cu formatia germana Bietigheim, scor 27-25, in etapa a 12-a din Grupa A in Liga Campionilor. O partida cu totul speciala pentru Cristina Neagu.

Lidera echipei bucurestene a marcat cinci goluri si a ajuns la 1000 de reusite in cea mai importanta competitie a handbalului european de club.

Meciul a fost marcat si de eliminarea lui Arntzen de la CSM Bucuresti, in minutul 17, dupa o ciocnire violenta cu o adversara. Desi a fost o intrare involuntara, arbitrii au judecat in cheia duritatii.

CSM Bucuresti este deja calificata in sferturile de finala, dupa ce a inregistrat pana acum zece victorii, o remiza si o infrangere.

Doar doua meciuri mai are de disputat CSM in fata grupelor, acasa cu Brest (5 februarie) si in deplasare cu Krim (12 februarie).