La Liga

Messi a stralucit din nou

FC Barcelona a trecut, cel putin pana duminica seara, pe prima pozitie in Primera Division, dupa succesul de pe teren propriu, scor 3-1, in fata lui Villareal.
Catalanii asteapta pasul gresit al galacticilor lui Mourinho in deplasarea de la Gijon, pentru a-si pastra prima pozitie castigata sambata seara.

Primul gol in meciul cu Villareal i-a apartinut lui David Villa, in minutul 22, iar cateva momente mai tarziu catalanii au inscris din nou, dar asistentul a luat o decizie incredibila si a anulat reusita pentru o presupusa pozitie de ofsaid.

Villareal a dat semne de viata, Nilmar patrunzand fara probleme printre fundasii Barcelonei in minutul 26, pentru golul de 1-1.

Leo Messi a luat initiativa dupa pauza, facand 2-1 in minutul 58, la capatul unei faze de toata frumusetea, copiata de pe play-station.

Argentinianul a marcat ultimul gol al meciului in minutul 83 si a dus Barcelona pe primul loc.