La Liga

Dupa o pauza de aproape 19 ani, Real Madrid a reusit sa castige pe terenul celor de la Deportivo la Coruna, scor 3-1. Guti a stralucit printr-o pasa de geniu cu calcaiul, iar Karim Benzem a punctat de doua ori.
Cu o multime de probleme in lot, trupa lui Pellegrini a deschis rapid scorul, in minutul 13, cand Granero a profitat de o respingere gresita si a punctat cu o lovitura de cap.

Madrilenii au continuat sa preseze, iar golul cu numarul doi din minutul 40 a fost o adevarata opera de arta. Guti, ramas singur cu portarul, a preferat sa paseze cu calcaiul inapoi, catre Benzema, iar francezul a inscris fara probleme.

In partea a doua, Deportivo la Coruna a redus din diferenta in minutul 87, dupa un penalty transformat de Riki, insa Benzema a stabilit scorul final in prelungiri.

Real Madrid ramane astfel la 5 puncte in spatele Barcelonei, care sambata a trecut cu 1-0 de Sporting Gijon.