Serie A

AC Milan rateaza primul loc

AC Milan a ratat sansa uriasa de a urca pe primul loc, dupa ce Inter s-a incurcat la Palermo. Echipa lui Leonardo nu a facut decat 1-1 pe teren propriu cu Napoli si ramane pe locul secund.
Intrati pe teren cu gandul la primul loc, baietii lui Leonardo au fost temperati extrem de rapid. Oaspetii au dat lovitura dupa doar 13 minute, dupa reusita lui Campargnaro, insa Milan a revenit.

Veteranul Pippo Inzaghi a readus sperantele in tabara milanezilor in minutul 26, dar gazdele nu au putut gasi calea spre golul unei victorii extrem de importante.

Dupa acest rezultat, AC Milan a ajuns la 59 de puncte, unul mai putin decat campioana Internazionale Milano.

In celelalte meciuri de duminica s-au inregistrat urmatoarele rezultate: Atalanta-Livorno 3-0, Bari-Parma 1-1, Cagliari-Lazio 0-2, Chievo-Catania si Siena-Bologna 1-0.

De la ora 21:45, Sampdoria va primi vizita lui Juventus.