2
Chindia
Popa 28' Popadiuc 24'

Asa am trait FCSB - Chindia

Arena Nationala a gazduit, duminica seara (21:30), duelul dintre FCSB si Chindia Targoviste, meci din etapa a 5-a in Liga 1.

23:24

Final de partida. FCSB obtine prima victorie in aceasta editie de campionat cu revenire de la 0-2.

90'

Incredibila ocazie pentru FCSB pe contraatac prin Olaru. Lasat singur cu poarta goala in fata de Octavian Popescu, Olaru trimite incredibil pe langa!

90'

Cordea suteaza in zid dintr-o lovitura libera.

87'

Edjouma reia cu capul pe poarta dupa un corner.

75'

Pasa lunga pentru Mihaiu. Acesta nu controleaza bine balonul si Chindia rateaza una dintre putinele sanse din aceasta repriza.

59'

Gol Tamm!

Tamm inscrie cu capul dupa o centrare din stanga si FCSB intoarce scorul de la 0-2 la pauza.

57'

Cabuz blocheaza reluarea lui Miculescu din sase metri. Corner pentru FCSB!

56'

Gol Cordea!

FCSB egaleaza scorul prin acelasi Cordea. Patrundere in careu din dreapta si finalizare cu sut la coltul lung.

51'

Cabuz intervine decisiv. Presiunea celor de la FCSB e tot mai accentuata.

49'

Gol Cordea!

Octavian Popescu face diferenta si paseza in sase metri pentru finalizarea lui Cordea. FCSB reduce din diferenta!

46'

S-a reluat meciul. Trei modificari la FCSB: au intrat Olaru, Oct.Popescu si Edjouma. Jucatorii ramasi pe banca sunt Dulca, Rusu si Rata.

22:31

Doua suturi pe poarta, doua goluri pentru Chindia in prima repriza.

22:18

Jucatorii se retrag la vestiare pe o ploaie torentiala cum n-am mai vazut de mult timp in Bucuresti.

45'

Boboc centreaza din flancul drept si Miculescu reia cu capul peste poarta. A fost ultima faza a reprizei.

35'

Ploua torential pe Arena Nationala. Evident ca acoperisul nu e tras.

32'

Pantea apare la finalizare si rateaza singur cu Cabuz. Interventie decisiva a portarului Chindiei.

30'

Minge scoasa in marginea careului pentru sutul lui Rata peste poarta.

28'

Gol Popa!

Surpriza se contureaza tot mai tare pe Arena Nationala. Daniel Popa dubleaza avantajul Chindiei cu un sut din interiorul careului la coltul scurt.

27'

Inca o data Dulca apare la finalizare. De aceasta data trimite pe langa poarta.

25'

FCSB replica imediat prin Dulca. Sut din afara careului in bara!

24'

Gol Popadiuc!

Chindia deschide scorul pe Arena Nationala prin Popadiuc. O faza pornita de la degajarea portarului Cabuz.

12'

Pantea trage din afara careului si mingea e deviata de Capusa in corner.

7'

Cartonas rosu !

Chindia ramane in zece dupa ce Negut este eliminat pentru o intrare cu talpa asupra lui Coman.

1'

Ionut Coza fluiera startul meciului de pe Arena Nationala.

21:28

FCSB: Tarnovanu - Pantea, Tamm, Bouhenna, Boboc - Rata, Dulca - Cordea, Miculescu, Coman - Rusu.

Chindia: Cabuz - Capusa, Celea, Boldor, Passaglia - Serban, Vorobjovas - Popadiuc, Popa, Dumitrascu - Negut.

13:27

Avancronica

Cei de la FCSB sunt fara victorie in primele patru etape.

De sase ori s-au intalnit cele doua formatii de la revenirea dambovitenilor in prima liga.

Cinci victorii au fost obtinute de FCSB, iar o partida s-a incheiat la egalitate.

Cea mai recenta confruntare a fost si partida cu cele mai multe goluri: 13 februarie 2022, FCSB - Chindia 3-2 (D. Olaru, V. Gheorghe - dubla / D. Popa, M. Butean).

FCSB a pierdut un singur meci din ultimele opt disputate pe teren propriu in Liga 1 (0-2 cu Universitatea Craiova, in 3 aprilie 2022). In rest, cinci victorii si doua remize pentru ros-albastri.

In acest sezon, FCSB a remizat acasa cu Universitatea Cluj si FC U Craiova 1948, de fiecare data cu acelasi scor (1-1).

Chindia a pierdut la Botosani in prima etapa (2-3) si apoi a remizat la Ovidiu cu Farul (1-1).

Targovistenii n-au castigat niciun meci cu Adrian Mihalcea pe banca.