0
0
Univ. Craiova

Asa am trait FC Arges - Universitatea Craiova

Urmariti live text in aceasta pagina meciul FC Arges - Universitatea Craiova, partida din etapa a 13-a in prima liga.

22:55

Fluier final. FC Arges se impune cu 1-0 prin golul lui Calcan din minutul 52.

90'

Gol anulat Craiovei pentru un offside mare la Ivan.

89'

Cartonas rosu !

Garita scapa singur cu portarul. Papp faulteaza in pozitie de ultim aparator si nu scapa de cartonasul rosu.

85'

Garita scapa singur cu Lazar. Ratare incredibila a atacantului de la FC Arges.

70'

Ocazie pentru Craiova la sutul lui Markovic din sase metri. Blocheaza in extremis Straton.

68'

Bancu patrunde in careu si centreaza periculos. Mingea trece prin fata portii.

52'

Gol Calcan!

Deschidere de scor in Trivale. Calcan profita de o minge ajunsa cu sansa in fata portii la pasa lui Isfan.

49'

Calcan suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera.

46'

Start de repriza secunda.

21:49

Pauza in Trivale.

45'

Cretu cauta poarta cu un sut din marginea careului. Straton intervine decisiv si cu aceasta faza se incheie prima repriza.

44'

Isfan suteaza peste poarta.

33'

Alceus incaseaza al doilea galben in tabara gazdelor.

21'

Garita (FC Arges) vede primul cartonas galben al meciului.

15'

Nistor centreaza din corner. Mingea cade in fata portii si iese in afara terenului.