2
Dinamo
Nistor 82' Montini 54' Leca 45'

Asa am trait Chindia Targoviste - Dinamo

Dusan Uhrin jr. a debutat pe banca lui Dinamo in deplasare contra nou-promovatei Chindia Targoviste. Meciul a fost live text in aceasta pagina, vineri seara, de la ora 19:30.

21:26

90'

Piscitelli urca in careul advers la ultima faza a meciului, o lovitura libera. Faza ramane fara rezultat si Iulian Calin pune punct meciului.

90'

Aioani luat la tinta de Popa cu un sut din interiorul careului. Inca 2 minute din acest meci tot mai atractiv.

90'

Grigore trimite cu capul pe langa poarta. Ocazie pentru Dinamo in aceste prelungiri.

90'

Meciul va fi prelungit cu 6 minute.

88'

Se ridica Martac. Din fericire nu a fost nimic grav. Mai mult sperietura.

88'

Sorescu centreaza din nou de pe flancul drept. Popa trimite cu capul pe langa poarta, dar Martac de la gazde ramane intins pe gazon. Oamenii de la SMURD alearga spre careul targovistenilor. Intra si Ambulanta pe teren.

82'

Gol Nistor!

Dinamo reduce inca o data din diferenta. Centrare din dreapta si Nistor fara marcaj reia din voleu in poarta.

73'

Fanii lui Dinamo provoaca din nou incidente. Acestia se iau la harta cu suporterii Chindiei de la tribuna a 2-a. Oficial, Dinamo se afla sub o suspendare de cinci meciuri in ceea ce priveste prezenta suporterilor la partidele din deplasare.

67'

Vodut a intrat in locul accidentatului Florea la gazde.

65'

Gol Cherchez!

Chindia reface diferenta de doua lungimi pe tabela prin Cherchez. Sut pe mijlocul portii de la punctul cu var.

64'

Florea obtine lovitura de la 11 metri pentru Chindia cu pretul unei accidentari. Acesta face semn de schimbare.

62'

Nistor intra la Dinamo in locul lui Mihaiu. Primele minute in actualul sezon pentru Nistor.

54'

Gol Montini!

Dinamo reduce din diferenta prin italianul Montini. Faza creata in urma sutului trimis de Grigore din afara careului. Portarul Aioani a respins in fata si pe faza Montini a impins mingea in poarta.

46'

20:19

Pauza pe "Ilie Oana" din Ploiesti.

45'

Centrare din corner si Leca pune capul in sase metri la coltul scurt pentru 2-0.

45'

Gol Leca!

Chindia se desprinde chiar inainte de pauza, in minutele suplimentare, prin reusita lui Leca.

20'

Corbu intra in locul lui Sin la Dinamo.

19'

Gol Negut!

Chindia valorifica startul bun de meci si deschide scorul prin Negut. Bara-gol aproape de vinclul portii.

16'

Negut este si el avertizat.

14'

Rauta de la Dinamo vede primul galben al meciului.

10'

A doua mare ocazie pentru Chindia. Piscitelli scoate cu o mana sutul lui Negut dupa o demarcare la marginea careului.

6'

Primul corner apartine lui Dinamo. Grigore trimite imprecis pe langa poarta. Executie de fundas.

3'

Prima ocazie a meciului apartine celor de la Chindia. Martac a centrat din dreapta si Florea trimite cu capul peste poarta.