1
CFR Cluj
Omrani 21'

Asa am trait Chindia – CFR Cluj

Etapa a 18-a din CASA Liga 1 a continuat, sambata, cu meciul Chindia Targoviste – CFR Cluj. Partida se disputa la Ploiesti pe arena “Ilie Oana”.

16:51

90'

Susic respinge din fata portii sutul lui Jipa. Preseaza puternic cei de la Chindia in cautarea egalarii.

90'

Meciul e prelungit cu 4 minute.

89'

Corner pentru CFR. Oaspetii tin mingea departe de propria poarta.

87'

Dulca e prins intre Paun si Debeljuh. Croatul intra intr-o altercatie cu fundasul gazdelor. Ambii sunt avertizati cu galben.

87'

Chipciu scapa mingea afara si CFR rateaza o buna sansa de contraatac.

85'

Cestor avertizat cu galben pentru fault asupra lui Florea.

77'

Negut ia o faza pe cont propriu si suteaza pe langa poarta.

49'

Hindrich respinge in corner sutul lui Popadiuc.

46'

15:46

Pauza la Ploiesti.

36'

Deac suteaza periculos din lovitura libera. Respinge Cabuz in corner.

21'

Gol Omrani!

CFR Cluj deschide scorul prin Omrani. Reluare spectaculoasa din interiorul careului.

18'

Lovitura libera pentru Chindia. Negut suteaza peste poarta.

8'

Graovac cade in careul gazdelor. Jocul e lasat sa continue spre nemultumirea celor de la CFR.

4'

Patrundere a lui Negut in zona centrala. Sut pe langa poarta.

1'

A inceput meciul de la Ploiesti.

0'

Chindia: Cabuz – Corbu, Capusa, Celea, Roumpoulakou – Negut, Dulca, Kocic, Popadiuc – Serban, Popa.

CFR Cluj: Hindrich – Susic, Graovac, Cestor, Camora – Sigurjonsson, Boateng, Deac – Omrani, Debeljuh, Costache.

Arbitru: Radu Petrescu.

15:00

Vedeti aici cotele oferite de FORTUNA

Este a sasea confruntare intre cele doua formatii in Liga 1. De patru ori s-au impus cei de la CFR Cluj, iar o partida s-a incheiat la egalitate. Asadar, Chindia inca asteapta primul succes impotriva echipei din Gruia.

CFR Cluj s-a impus cu 1-0 in cea mai recenta confruntare directa, pe 31 iulie anul acesta. A marcat Denis Alibec, jucator exclus din lot de antrenorul Dan Petrescu pe motive disciplinare.

Emil Sandoi si Dan Petrescu s-au mai duelat de doua ori la nivelul bancilor tehnice. O remiza si o victorie pentru Petrescu.

O singura victorie a obtinut Chindia in ultimele opt etape. In rest a inregistrat patru remize si trei infrangeri.

CFR Cluj vine dupa cinci succese consecutive in campionat, fara gol primit in aceste meciuri.

Campiona Romaniei a marcat cel putin un gol in 15 din cele 17 meciuri disputate pana acum in Liga 1.