FC Voluntari, echipa momentului in Liga 1 dupa a treia victorie consecutiva

Echipa FC Voluntari a castigat, duminica seara, derby-ului ilfovean cu Concordia Chiajna si a ajuns la trei victorii consecutive in 2016.

Tiru a deschis scorul cu o lovitura de cap in minutul 41 dintr-un corner executat de Kone, iar cu cinci minute inaintea finalului Achim a adus victoria oaspetilor cu o reluare din interiorul careului mic al Concordiei.

Acelasi Achim a fost eliminat la trei minute dupa gol si Voluntariul s-a aparat in minutele de final cu un jucator mai putin pe teren.

Ucraineanul Milevksyi a marcat din lovitura de la 11 metri in minutul 54 la primul sau meci in tricoul celor de la Concordia Chiajna. Pena a obtinut lovitura de la 11 metri in duel cu Filipov.

FC Voluntari are trei victorii din tot atatea meciuri disputate in 2016: 2-1 in deplasare cu ACS Poli Timisoara, 3-1 acasa cu Steaua si acum 2-1 in deplasare cu Concordia Chiajna, o contracandidata la evitarea retrogradarii.

sursa foto:  facebook.com/CS-Concordia-Chiajna