FC Arges - Universitatea Craiova 1-0. Oltenii au incheiat meciul in inferioritate numerica

Echipa din Trivale s-a impus, cu 1-0, in meciul de pe teren propriu cu Universitatea Craiova.

Pentru formatia pitesteana pregatita de Andrei Prepelita este prima victorie dupa o serie de patru infrangeri la rand.

Unicul gol al meciului disputat, vineri seara, a fost marcat de Andreas Calcan, in minutul 52, cu o reluare din interiorul careului.

Craiova a incheiat meciul in inferioritate numerica, fundasul Papp fiind eliminat pentru un fault in postura de ultim aparator asupra lui Garita.

Oltenii au avut un gol anulat in prelungirile partidei pentru un offside la Ivan.

FC Argeş: Straton – Tofan, M. Constantin, Cestor, Fabio Vianna – Raynov – Njike, Alceus (Şerban ’64) – Işfan, Garita, Calcan (Dobrosavlevici ’72). Antrenor: Andrei Prepeliţă.

Universitatea Craiova: Lazar – Papp, Raul Silva, Mitrea – Vătăjelu (Căpăţînă ’61), Al. Creţu, Screciu (Cîmpanu ’75), Bancu – Nistor (Baiaram ’61) – Markovic (Roguljic ’83), Ivan. Antrenor: Mirel Rădoi.

Cartonaşe galbene: Garita ’21, Alceus ’33, Raynov ’86, Straton ‘90+4.

Cartonaş roşu: / Papp ‘89.

Arbitri: Marian Barbu - Marius Marica, Stelian Slabu.