Asa am trait FC Arges - FC U Craiova 1948

Etapa a 5-a din Liga 1 a debutat, vineri seara, in Trivale, cu duelul dintre FC Arges si FC U Craiova 1948.

Marcatori: - / Compagno (3', 75')

23:34 Final de partida.

88' - Primele minute pentru Papadopoulos la FC U Craiova 1948. Grecul a intrat in locul lui Chitu.

75' - FC U Craiova 1948 isi dubleaza avantajul. Italianul Compagno primeste in centrul careului si finalizeaza cu sut pe jos.

72' - Ocazie pentru FC Arges la reluarea lui Garita din cadere. Mingea se duce in plasa laterala.

70' - Actiune prelungita de atac a gazdelor. Bertrand trimite mult pe langa poarta.

47' - Calcan vede cartonasul galben la un minut de la intrarea in teren. Acesta l-a inlocuit pe Julio Donisa.

22:34 Start de repriza secunda.

22:18 Pauza in Trivale. FC U Craiova 1984 intra in avantaj la cabine.

45' - O noua interventie a lui Popa, de aceasta data la sutul lui Bertrand din afara careului.

45'- Njike trage pe poarta. O minge retinuta de Popa nu fara emotii.

38' - Popa iese din poarta si respinge in extremis din fata lui Garita. Interventie decisiva a portarului Craiovei.

35' - Sidibe apare la finalizare si trimite pe langa poarta. Intre timp la gazde a intrat Marius Constantin in locul lui Turda (accidentat).

23' - Lovitura de cap trimisa de Bertrand pe poarta. Interventie de antrenament din partea lui Popa.

17'- Ricardo Grigore se alege cu un galben dupa un duel cu Arnold Garita in propria jumatate.

13' - Duarte reia cu capul peste poarta gazdelor dupa un corner.

11' - Schimbare la Craiova. Intra Sidibe in locul lui Baeten (accidentat).

3' - Deschidere de scor! FC U Craiova 1948 marcheaza prin italianul Compagno la o gafa incredibila comisa de Latovlevici. Acesta a incercat sa trimita inapoi spre propriul portar, insa mingea n-a avut suficienta forta si s-a transformat intr-o pasa de gol pentru atacantul oaspetilor.

21:30 A inceput meciul din Trivale.

FC Arges: Greab - Tofan, Cestor, Turda, Latovlevici - Meza, Njike - Donisa, Isfan, Bertrand - Garita.

FCU Craiova 1948: Popa - Enache, Duarte, R.Grigore, Huyghebaert - Asamoah, Achim - Baeten, Iancu, Chitu - Compagno.

Cele doua echipe si-au impartit victoriile sezonul precedent, 1-0 pentru fiecare dintre formatii pe teren propriu.

FC Arges a castigat cele doua meciuri disputate acasa in actuala editie de campionat, 2-0 cu UTA si 3-1 cu Universitatea Cluj.

Craiova lui Mititelu a scos doar un punct din cele deplasari de pana acum, remizand cu FCSB pe Arena Nationala (1-1).

Alexandru Isfan de la FC Arges, unul dintre cei mai curtati jucatori din Liga 1, este singurul fotbalist din lotul pregatit de Andrei Prepelita care a bifat toate cele 360 de minute in actuala editie de campionat.