CSU Craiova continua cursa spre cupele europene dupa 2-0 cu Chiajna

Victorie fara dubii pentru CSU Craiova, duminica, in meciul disputat pe teren propriu contra celor de la Concordia Chiajna in etapa a 9-a din playout.

Oaspetii au ratat in minutul 3 prima ocazie a meciului la reluarea cu capul a lui Niasse, mingea fiind respinsa cu piciorul de portarul Popescu.

Juvetii au deschis scorul prin Baluta in minutul 17. Acesta a reluat cu latul din interiorul careului o minge trimis la intalnire de Bancu.

Craiova a facut 2-0 sase minute mai tarziu prin Ivan, atacantul dorit insistent de Steaua trimitand cu capul o minge centrata de Zlatinsky.

Concodia Chiajna a cautat sa revina in meci pe intreaga durata a reprizei secunde, iar Pena a ratat cea mai mare ocazie in minutul 79, cand mingea acestuia a intalnit transversala.

Mazarache a ratat si el singur cu Balgradean sansa de 3-0 pentru Craiova in minutul 83.

Cu acest succes, CSU Craiova o egaleaza pe CSMS Iasi in fruntea grupei playout din Liga 1 si cele doua echipe continua cursa pentru un loc in viitoarea editie a cupelor europene.