Concordia Chiajna provoaca prima infrangare pentru Voluntariul lui Ganea pe teren propriu

Echipa Concordia Chiajna a invins in deplasare pe FC Voluntari, scor 2-1, intr-un meci disputat in deplasare pe terenul din Stefan cel Mare.

Ucraineanul Artem Milevksy a deschis scorul cu o lovitura de cap in minutul 23 dupa o faza fixa.

A fost o lovitura libera executata de Cristescu in marginea careului, Odibe a recentrat la bara a doua din prima si Milevsky a reluat decisiv cu capul pentru a patra sa reusita in tricoul Chiajnei.

Acelasi Milevsky a nimerit bara in minutul 49, dupa care Odibe a trimis putin peste poarta.

Odibe a avut si un gol anulat in minutul 56 pe motiv de offside, iar portarul Calancea a facut adevarate minuni in poarta Voluntariului.

Ocaziile celor de la Chiajna s-au razbunat si Vodut restabilea egalitatea in minutul 65 cu un voleu din interiorul careului.

Cu opt minute inaintea finalului Marian Cristescu a adus victoria pentru Chiajna cu un sut la coltul lung. Al patrulea sau gol in acest sezon si primul dupa aproape cinci luni.

Voluntari ramane cu 22 de puncte in clasament, in timp ce Concordia Chiajna urca la cota 21 de puncte la egalitate cu FC Botosani, echipa care ocupa locul de baraj dupa sapte etape.