CFR Cluj face scor cu FC Voluntari. Hattrick Bud si gol la debut pentru Omrani

Victorie cu 5-0 obtinuta de CFR Cluj in meciul de sambata seara cu FC Voluntari, partida care a marcat primul hattrick in Liga 1 pentru atacantul Cristian Bud.

Acesta a punctat in minutele 4, 51 si 58, iar inlocuitorul acestuia, francezul Billel Omrani, a punctat si el la prima aparitie in tricoul formatiei din Gruia.

Intrat in teren in locul lui Bud in minutul 72, Omrani a inscris pentru 4-0 doua minute mai tarziu la o faza in care a driblat si portarul trimitand in poarta goala din marginea careului.

Gomelt a inchis tabela in minutele suplimentare cu o reluare din interiorul careului.

CFR Cluj urca pe locul 10 in clasament dupa acest al treilea succes in campionat si devine echipa cu al doilea cel mai bun atac din Liga 1 (15 goluri). Formatia din Gruia a acumulat 7 puncte, in conditiile in care a inceput sezonul cu o penalizare de sase puncte.

FC Voluntari sufera a treia infrangere in Liga 1 si prima dupa doua egaluri si o victorie cu Timisoara. Ilfovenii nu mai pierdusera de la 1-2 cu Dinamo in deplasare.