1
Dinamo
Matei 36'

Dinamo face pasul in optimile Cupei Romaniei

Echipa din Stefan cel Mare s-a impus, cu 1-0, in disputa cu Ripensia Timisoara, echipa din Liga 1.

Cosmin Matei a marcat unicul gol al meciului disputat, joi seara, pe arena “Dan Paltinisanu” din Timisoara.

Acelasi Matei le-a dat emotii celor prezenti dupa ce a ramas nemiscat pe teren in urma unei lovituri in piept.

Doua ambulante au patruns rapid in teren pentru a-l asista medical pe decarul lui Dinamo.

Din fericire acesta s-a ridicat si a continuat partida.

La 0-0 cei de la Ripensia au ratat doua bune ocazii prin Ernest.

20:38

82'

Matei se ridica si cele doua ambulante se pot retrage de pe teren.

80'

Ambulanta intra pe teren. Matei de la Dinamo a ramas nemiscat pe teren dupa o lovitura in piept.

62'

Ripensia aproape de egalare prin Vidrasan. Portarul Esanu respinge cu un reflex de zile mari.

46'

36'

Gol Matei!

Dinamo deschide scorul prin Matei cu o lovitura de cap.

30'

Centrare a lui Matei din lovitura libera si Itu trece aproape de gol cu o reluare de cap pe langa poarta.

23'

Situatie buna de gol pentru Ripensia. Atacantul Ernest blocat in zona centrala a careului.

13'

Bara transversala se opune la sutul lui Moldoveanu din interiorul careului.

5'

Ernset aproape de gol pentru Ripensia dupa o faza de contraatac.

3'

Moldoveanu trimite pe langa poarta gazdelor.

1'

Viorel Flueran fluiera startul meciului. Se joaca pe arena "Dan Paltinisanu" din Timisoar.a

0'

Ripensia: Rus – A. Macritchi, Tieranu, Fridrich, Gladun – Stoi, V. Macritchii, Piftor, Taras – Mitrov, Ernest.

Dinamo: Esanu – Sorescu, Popa, Grigore, Radu – Matei, Bani, Itu, Moldoveanu, - Tira, Bani.