2
0
Arabia Saudita

Asa am trait Polonia - Arabia Saudita

Sambata, de la ora 15:00, am transmis live text in aceasta pagina meciul Polonia - Arabia Saudita, partida din Grupa C la Cupa Mondiala.

17:03

90'

Kanno, sut pe langa poarta din afara careului.Mingea trece pe langa poarta.

90'

Lewandowski aproape de dubla. A incercat o scarita, mingea a fost agatata de portar, apoi Al-Ghannam a respins in corner.

82'

Gol Lewandowski!

Polonia marcheaza golul de 2-0 prin Lewandowski. Bucurie de nedescris pentru atacantul polonez care sparte gheata la Cupa Mondiala. Incredibila insa eroarea lui Al-Malki, care a scapat mingea de sub control in 16 metri.

78'

Ocazie ratata de sauditi prin Abdulelah Al Malki. Sut cu stangul din interiorul careului pe langa poarta.

68'

Lovitura libera pentru Arabia Saudita.Nawaf Al-Abid trimite in zidul polonez.

65'

Lewandowski apare la finalizare in fata portii si din nou bara se opune la mingea deviata de portarul Al Owais.

63'

Bara se opune golului la lovitura de cap trimisa de Bilinski. Polonia aproape sa inchida meciul.

61'

Sauditii recupereaza in careul polonez, dar Mohamed Kanno trimite mult peste poarta.

60'

Inca o sansa ratata de sauditi. Feras Al-Brikan a scapat de omul din marcaj si a trimis pe langa poarta.

53'

Al Dawsari rateaza singur cu portarul.

50'

Discutabila pozitia lui Szczesny la penalty-ul sauditilor.

46'

15:56

Prima repriza s-a incheiat cu Polonia in avantaj. Sauditii au avut un penalty ratat.

45'
45'

Penalty ratat de sauditi prin Salem Al-Dawsari. Portarul polonez a reusit sa blocheze cu o mana, apoi tot el a respins sutul lui Al-Burayk.

45'

Al-Shehri a cazut destul de usor in duelul cu Bielik, dar chiar si asa arbitrul central decide ca e penalty pentru Arabia Saudita.

44'

Faza de penalty in careul polonezilor. Arbitrul merge la margine pentru a vedea reluarile oficiale.

40'

Gol Zielinski!

Polonia deschide scorul contrar cursului jocului dupa o faza rapida de atac. Lewandowski a salvat o minge care se ducea in out si a intors decisiv pentru sutul in forta trimis de Piotr Zielinski.

36'

Lewandowski patrunde in careul saudit si-l calca pe mana pe Ali Al-Bulayhi.

32'

Centrare in careul polonez. Saleh Al-Shehri nu ajunge la balon.

16'

Doua galbene incasate de polonezi in mai putin de un minut. Kiwior si Cash sunt jucatorii avertizati.

14'

13'

Kanno suteaza in forta si portarul Szczesny respinge spectaculos cu o mana peste transversala.

8'

Incercare de sut din partea lui Mohammed Al Burayk. Mingea e blocata de apararea poloneza.

8'

Grzegorz Krychowiak trimite in afara careului si sauditii au primul corner al meciului.