2
0
Serbia

Asa am trait Brazilia - Serbia

Brazilia a intrat in scena Cupei Mondiale din Qatar contra Serbiei in ultimul meci din prima etapa a fazei grupelor.

22:56

88'

Antony trimite multe peste poarta.

87'

Rodrygo aproape de gol cu un sut din afara careului.

80'

Antony in locul lui Neymar.

78'

Richarlison este inlocuit cu Gabriel Jesus.

78'

74'

Gol Richarlison!

Brazilia isi dubleaza avantajul prin acelasi Richarlison. O executie de mare spectacol. Preluare in centrul careului si finalizare din foarfeca laterala.

69'

Pentru Richarlison este al 18-lea gol la nationala si al optulea in ultimele sapte meciuri internationale.

64'

63'

Brazilia deschide scorul dupa o faza creata de Neymar si continuata de Alex Sandro. Portarul sarb a respins in fata pana in picioarele lui Richarlison si acesta a indeplinit o simpla formalitate.

60'

Bara la sutul lui Alex Sandro de la aproximativ 30 de metri.

59'
57'

Alex Sandro respinge o centrare care il cauta pe Mitrovic.

50'

Neymar suteaza in zidul sarbilor. Corner pentru Brazilia.

49'

Neymar obtine lovitura libera in marginea careului la intrarea lui Gudelj din spate. Arbitrul alerga deja cu cartonasul in mana pana sa ajunga la locul faultului.

46'

Raphinha rateaza singur cu portarul. E cea mai mare ocazie de pana acum.

46'

Start de repriza secunda.

21:48

Pauza la Lusail. 0-0 intre Brazilia si Serbia.

45'

Un minut de prelungire. O raritate la aceasta Cupa Mondiala!

41'

Vinicius iroseste poate cea mai mare ocazie de pana acum a Braziliei, dupa o eroare comisa de Nikola Milenkovic.

40'

Paqueta patrunde in dreapta si trimite in fata portii pentru Richarlison. Respinge de acolo Strahinja Pavlovic.

32'

Un jucator sarb cade in jumatatea adversa. Centralul iranian lasa jocul sa continue.

30'

Milos Veljkovic respinge in corner o minge care il cauta pe Richarlison.

26'

Vinicius patrunde in careu si e blocat spectaculos de portarul Vanja Milinkovic-Savic.

25'

Atac al sarbilor prin Tadic in flancul drept. Acesta il cauta pe Mitrovic cu o minge inalta. Iese Alisson si retine.

23'

Inca din primele minute brazilienii confisca balonul.

21'

Vanja Milinkovic-Savic retine sutul lui Casemiro din afara careului.

20'

Neymar suteaza in forta. Mingea il loveste pe Velkovic. Brazilia continua sa tina de minge.

13'

Neymar il vede iesit din poarta pe Vanja Milinkovic-Savic si incearca sa marcheze direct din corner. Portarul sarb respinge in extremis peste poarta.

13'

Vinicius patrunde in careu si e blocat in ultima instanta de Velkovic. Corner pentru Brazilia.