Veste buna pentru Halep: Venus pierde la Montreal

Agnieszka Radwanska  trecut de Venus Williams duminica noapte si a catigat titlul la turneul Rogers Cup din Montreal. Venus este posibila adversara a Simonei din turul 3 de la Cincinnati.

Poloneza a castigat 6-4 6-2 in minutul 82 si a castgat cel de-al 14-lea sau titlul WTA.

[news-108729]

Venus ajunsese in finala trecand de sora sa, Serena, pe care a batut-o pentru prima oara dupa cinci ani.

Insa, in finala, americanca nu a mai avut energie. "Nu mi-am imaginat ca voi ajunge in fnala. M-am simtit cam obosita, dar am avut o saptamana foarte frumoasa", a spus sora mai mare din familia Williams.

Pentru Radwanska a fost prima victorie din 2014. Ea a preluat controlul partidei trecand la conducere cu 4-1 in primul set.

Ambele jucatoare vor intra pe tabloul principal de la Cincinnati, acolo unde in turul 2 intra si Simona Halep.