Probleme medicale pentru Bianca Andreescu: sangerare nazala in meciul cu Pegula

Bianca Andreescu a suferit o sangerare nazala in meciul cu Jessica Pegula de la Madrid, solicitand ajutorul medicului.

La scorul de 6-5 in primul set si urmand la serviciu, Andreescu a trebuit sa se opreasca si a cerut ajutorul medical. Din nara stanga ii curgea sange. La venirea doctorului, hemoragia a parut ca se opreste singura, dupa ce canadianca a presat in zona nasului pret de cateva minute. Asadar, a putut relua jocul fara sa aiba nevoie de interventia medicala.

Doctorul a ramas in zona, in cazul in care problema urma sa reapara.

Adreescu a servit imediat dupa revenire si a pierdut game-ul, alaturi de primul set.

Canadianca a condus cu 5-3 si 3-15, insa sa scapat printre degete sa castige prima mansa, prbabil din cauza unei slabiciuni sau probleme medicale care a cauzat la scurt timp si sangerarea nazala survenita la scorul de 6-5 pentru adversara sa.

La finalul primului set, Andreescu a plecat la vestiare alaturi de doctor, dar a revenit pe teren pentru setul al doilea, pe care l-a pierdut fara drept de apel, 6-1.