Sorana Cirstea continua la Wimbledon. Monica Niculescu, eliminata

Sorana Cirstea si Monica Niculescu au intrat marti dupa pranz in competitia de la Wimbledon. Cele doua meciuri au fost live text in aceasta pagina dupa ora 13:30.

FINAL Sorana Cirstea - Kiki Bertens 7-6, 7-5 - click pentru streaming live

FINAL Monica Niculescu - Magdalena Rybarikova 4-6, 1-6 - click pentru streaming live

Sorana Cirstea se alatura astfel in turul doi altor trei jucatoare din tara noastra, Simona Halep, Irina Begu si Ana Bogdan.

In turul secund, Cirstea o va intalni pe americanca Bethanie Mattek-Sands.

15:30 Se incheie si partida Soranei Cirstea. Victorie in doua seturi pentru jucatoarea noastra.

15:05 Final de meci. Niculescu este invinsa de Rybarikova in doua seturi.

14:50 Rybarikova se distanteaza la 3-1 cu break in setul al doilea.

14:39 Niculescu incepe cu break setul al doilea (1-0).

14:35 Primul set pierdut de Niculescu in urma unui break reusit de Rybarikova la 5-4 pentru aceasta.

14:31 Cirstea castiga la tie-break primul set dupa 50 de minute aprige in care a revenit de la 2-5 recuperand doua break-uri.

14:23 Niculescu salveaza minge de break si egaleaza scorul cu Rybarikova (4-4).

14:20 Alergata dintr-o parte in alta a terenului, Cirstea forteaza greseala adversarei cu un forehand in lung de linie si trece in premiera la conducere (6-5).

14:17 Formidabila revenirea Soranei. Aceasta recupereaza si al doilea break egaland scorul dupa zece game-uri de la 2-5.

14:12 Cirstea revine la 4-5 dupa un game la zero pe propriul serviciu. Bertens mai pastreaza o sansa de a inchide setul.

14:09 Un break recuperat de Cirstea (3-5), in timp ce Niculescu pierde al treilea game la rand (2-3).

14:04 Cirstea isi pierde a doua oara serviciul, iar Bertens se apropie la un singur game de castigarea primului set (2-5).

14:00 Doua mingi de break ratate de Niculescu prin care s-ar fi distantat la 3-0. Asa Rybarikova obtine primul ei game si tine aproape pe tabela.

13:50 Primul game pentru Cirstea este unul la zero pe propriul serviciu (1-2).

13:48 Cirstea rateaza doua mingi de break si Bertens se duce la 2-0. Intre timp Niculescu a inceput cu break si are 1-0 in meciul cu Rybarikova de pe terenul 15.

13:40 Au inceput cele doua meciuri care ne intereseaza. Cirstea si-a pierdut serviciul inca din primul game al meciului cu Bertens.