Asa am trait Simona Halep - Irina Begu in semifinale la Praga

Duel suta la suta romanesc, sambata, in semifinalele turneului WTA de la Praga.

FINAL Halep - Begu 7-6, 6-3

SET 2, 6-3 Halep inchide meciul cu break la zero.

SET 2, 4-3 Incredibil game pierdut de Begu de la 40-15 pe propriul serviciu. Aflata in ofensiva, Begu a ratat un smash cum rar se vede, trimitand din doi cativa metri la ea in teren!

SET 2, 3-3 Rebreak Begu! Doua game-uri la rand obtinute de Irina care nu renunta la lupta.

SET 2, 3-2 Begu tine aproape, dar ramane un break diferenta.

SET 2, 3-1 Game la zero reusit de Halep pe propriul serviciu. Begu se deplaseaza din ce in ce mai greu pe teren.

SET2, 1-0 Halep incepe cu break.

Tiebreak: 0-1, 1-1, 1-2, 2-2, 3-2, 4-2, 5-2, 6-2, 7-2.
Halep inchise cu un as dupa un set in care a avut sapte duble greseli. Un prim set de 55 de minute.

SET 1, 6-6 Pentru a doua oara Begu a servit pentru castigarea setului si n-a reusit sa se impuna.

16:54 Timeout medical solicitat de Begu pentru bataturi la mana dreapta de joc.

SET 1, 5-6 Halep nu-si gaseste ritmul la serviciu, comite a 7-a dubla greseala de la inceputul partidei si Begu e acolo sa profite. Va reusi sa inchida setul sau vom avea tiebreak?

SET 1, 5-5 Begu isi pierde game-ul de serviciu, unul in care a avut 30-15, iar la 30-30 mingea s-a oprit in banda fileului.

SET 1, 3-5 Doua lungimi in fata pentru Begu, dupa ce a avut 30-0 si Halep a revenit la 30-30.

SET 1, 3-4 Begu revine la conducere dupa un break obtinut din a patra incercare.

SET 1, 3-2 Game de serviciu pentru Halep care trece din nou la conducere.

SET 1, 2-2 Halep raspunde cu un rebreak la zero.

SET 1, 1-2 Trei duble greseli comise de Halep, iar Begu profita si obtine break-ul la zero. Irina preia conducerea in premiera.

SET 1, 1-0 Halep isi castiga game-ul de serviciu in pofida inceputului cu dubla greseala. A urmat un as prin care s-a redresat.

16:12 Halep incepe la serviciu si o face cu o dubla greseala.

Irina Begu a obtinut calificarea in semifinale dupa victoria obtinuta in fata ibericei Sara Sorribes Tormo, scor 6-2,4-6,6-2.

Un meci început vineri si suspendat din cauza intunericului la 6-2,0-1.

Partida a fost reluata sambata la pranz.