EmoTii pentru Murray la debutul in 2013

Pentru mulTi meciul dintre Andy Murray si australianul John Millman a parut floare la ureche, dar in realitate campionul de la US Open a avut nevoie de mai mult de doua ore pentru a se impune in trei seturi.

Murray a castigat in cele din urma cu 6-1, 5-7, 6-3 in faTa numarului 199 mondial si s-a calificat in sferturile turneului ATP 250 de la Brisbane.

Dupa un prim set castigat la pas Murray a inceput sa greseasca tot mai mult si procentajul punctelor castigate cu primul serviciu a scazut de la 75% la 57%.

Millman a profitat si a egalat situaTia la seturi, dar experienTa superiora l-a ajutat pe Murray sa continue cursa de aparare a titlului.

Urmatorul adversar pentru numarul trei mondial va fi uzbekul Denis Istomin, care a trecut in optimi de favoritul publicului local Lleyton Hewitt, cu 7-5, 7-5.