MINUT cu MINUT Simona Halep - Alize Cornet la Turneul Campioanelor de la Sofia

Ati urmarit live text pe Onlinesport.ro de la ora 19:00 meciul pe care Simona Halep l-a disputat in Grupa I la Turneul Campioanelor de la Sofia.

LIVE Halep - Cornet 6-4, 6-4

GAME, SET si MECI. Halep castiga in doua seturi si obtine a doua victorie consecutiva la Turneul Campioanelor.

SET 2, 5-3 Usoara relaxare in jocul Simone si Cornet face rebreak.

SET 2, 5-2 Un nou break si Halep va servi pentru castigarea meciului.

SET 2, 4-1 Halep se distanteaza la 4-1 dupa al treilea break in acest set.

SET 2, 3-0 Break la zero obtinut de Halep si frantuzoaica este complet iesita din joc. Cornet si-a pierdut busola dupa pierderea primului set.

SET 2, 2-0 Mingile se rostogolesc in favoarea Simonei si jucatoarea noastra se distanteaza pe tabela in urma unui game alb.

SET 2, 1-0 Se repeta situatia din setul inaugural. Halep incepe cu un break.

20:01 Incepe setul al doilea cu Alize Cornet la serviciu.

SET 1, 6-4 Game foarte disputat pe serviciul Simonei. Jucatoarea noastra a salvat o minge de break. Halep o scoate mult din teren pe Cornet, pune presiune cu forehand-ul si in cele din urma frantuzoaica cedeaza trimitand in fileu. Primul set este castigat de Halep, scor 6-4.

SET 1, 5-3 Simona joaca in continuare foarte ofensiv si castiga game-ul cu o lovitura castigatoare de foerhand in diagonala terenului. La un game de castigarea primului set este Halep.

SET 1, 4-3 Incredibil punct jucat de cele doua sportive. Halep a plimbat-o pe tot terenul pe Cornet si a avut break-ul in mana pe forehand. Nu a trimis prea apasat si Cornet a ingropat mingea sub fileu reusind un punct castigator de toata frumusetea. Cornet a avut minge de 4-3, dar Halep nu a mai iertat-o a doua oara pe forehand. Au urmat doua erori nefortate la rand din partea frantuzoaicei si Halep face al doilea break revenind la conducere.

SET 1, 3-3 Cornet isi ia break-ul inapoi si scorul redevine egal la jumatatea setului inaugural.

SET 1, 3-2 Minge de break salvata de Cornet si frantuzoaica tine aproape.

SET 1, 3-1 Un game patru extrem de disputat si pe care Halep l-a castigat in prelungiri la mare lupta. Jucatoarea noastra a ratat cu forehandul incredibil din apropierea fileului la 40-30.

SET 1, 1-0 Inceput perfect de partida pentru Halep. Break reusit de jucatoarea noastra.

19:10 A inceput meciul cu Alize Cornet la serviciu.

INFO: Cornet a castigat singurul meci direct cu Halep in 2011 pe hard la Monterrey (7-5, 6-1).