Meciul Soranei Cîrstea din optimile turneului de la Roma întrerupt de doi protestatari care au intrat pe teren (VIDEO)

Sorana Cîrstea o întâlnește pe Madison Keya din Statele Unite pentru un loc în sferturile turneului WTA 1000 de la Roma.

În debutul setului secund, la scorul de 3-1 pentru Keys, meciul a fost suspendat, după ce doi protestatari au pătruns pe teren murdărind suprafața de joc.

Cele două jucătoare au fost evacuate la vestiare, iar partida va fi reluată de îndată ce suprafața de joc va fi adusă la starea optimă pentru continuarea meciului.

Madison Keys câștigase primul set cu 6-2 și avea 3-1 în debutul setului al doilea.

Partida a fost reluată la ora locală 12:38 după o întrerupere de 40 de minute, fiind încheiată rapid după alte trei game-uri, scor 6-1 în setul al doilea.