Stranieri

Zi de cosmar pentru romanii din Serie A

Internationalii Vlad Chiriches, Razvan Marin si Valentin Mihaila au evoluat pentru echipele lor, duminica, in prima etapa din Serie A programata in 2021.

Atalanta a invins Sassuolo, cu 5-1, iar golul de onoare al celor de la Sassuolo a fost reusit de Vlad Chiriches, fundasul roman care a evoluat toate minutele.

Chiriches a marcat cu un sfert de ora inaintea finalului partidei, dupa ce in minutul 51 incasase un cartonas galben.

A fost o zi de uitat si pentru Razvan Marin.

Integralist la Cagliari, Marin n-a putut impiedica infrangerea suferita pe teren propriu cu Napoli, scor 1-4.

Fostul craiovean Valentin Mihaila a debutat pentru Parma in partida pierduta categoric pe teren propriu in fata celor de la Torino, scor 0-3.

Ziua a inceput cu Inter-Crotone, 6-2, meci in care pe banca de rezerve a oaspetilor a luat loc si Denis Dragus.