Stranieri

VIDEO | Alex Mitrita traieste cosmarul american

In loc sa traiasca visul american, pe moment Alex Mitrita traieste cosmarul american, la echipa americana de fotbal New York City din MLS.

Alex Mitrita, titular la New York City, a fost protagonistul unor ratari mari in meciul cu FC Toronto. Echipa sa a fost invinsa cu 4-0.

Canadienii au deschis scorul, iar Mitrita a avut doua ocazii mari de gol in debutul reprizei a doua. Le-a irosit, iar cei din Toronto au mai marcat dupa aceea de trei ori.

Prima oara, in minutul 47, fostul craiovean a sutat pe langa poarta, desi ar fi fost intr-o pozitie buna pe contraatac. La patru minute distanta, un coechipier a sutat in bara, mingea i-a sarit in picior lui Mitrita, care a sutat slab direct in portar.

De remarcat numarul de spectatori din Canada la acest meci, stadionul parand aproape plin. DIn cele 30.000 de locuri, aproximativ trei sferturi au parut ocupate.