Stranieri

Victorie de rasunet pentru Cosmin Contra in grupele Ligii Campionilor Asiei

Lui Cosmin Contra ii merge de minune pe banca formatiei chineze Guangzhou RF, pe care a calificat-o in grupele Ligii Campionilor Asiei.

Contra a debutat cu dreptul in grupele celei mai importante competitii din Asia, reusind sa castige confruntarea cu Gamba Osaka, detinatoarea titlului in Japonia.

Guangzhou RF s-a impus cu 2-0 intr-un meci din Grupa F a competitiei, aceasta fiind a treia victorie la rand pentru Contra in meciurile oficiale pe banca chinezilor.

Golurile celor de la Guangzhou au fost marcate de marocanul Hamdallah in minutul 10 si de Wang Song in minutul 80.

In cealalta partida a grupei, campioana Thailandei Buriram United a invins pe teren propriu pe Seongnam din Coreea de Sud, cu 2-1.

Cum campionatul in China nu s-a reluat inca, toate cele trei meciuri castigate de Contra au fost in Liga Campionilor Asiei.