Stranieri

Umilinta pentru Marica in Primera Division

Revenit la echipa de club cu speranta ca va da uitarii ratarea calificarii la Cupa Mondiala, atacantul Ciprian Marica a avut parte de o umilinta ingrozitoare, sambata seara, in meciul de campionat cu Atletico Madrid.

Tinut pe banca de rezerve pana in minutul 23 al reprizei secunde, Marica a fost introdus in teren pentru a fi martorul unei infrangeri grele pentru Getafe.

Atletico Madrid, una dintre pretendentele la titlul din Primera Division, a castigat de o maniera categorica, scor 7-0, prin golurile marcate de Raul Garcia (2), Lopo, Villa (2), Diego Costa si Adrian.

Marica a gresit o pasa in marginea careului advers in minutul 77 si din contraatacul rezultat David Villa avea sa marcheze golul de 6-0.