Stranieri

Umilinta pentru Alexe in Italia

Marius Alexe a privit de pe banca de rezerve cum echipa sa, Sassuolo, a fost calcata in picioare, duminica, pe teren proprie, de Inter Milano in etapa a 4-a din Serie A.

Formatia din Milano s-a impus cu un neverosimil 7-0 tinand cont de nivelul primei ligi din Italia, iar Sassuolo, echipa nou-promovata in acest sezon, ramane fara vreun punct in clasament.

Pentru Inter Milano este cea mai mare victorie din ultimii 47 de ani, mai precis de la un 7-0 administrat "randunelelor" de la Brescia in martie 1966.

Doar sapte minute au rezistat cei de la Sassuolo, Palacio deschizand scorul din pasa lui Nagatomo.

Algerianul Taider a facut 2-0 pentru Inter la jumatatea primei reprize, pentru ca Pucino sa-si trimita mingea in propria poarta cu 12 minute inaintea pauzei.

Alvarez, Cambiasso si Milito cu o dubla au consfintit rezultatul final pentru echipa lui Walter Mazzari.