Stranieri

Debut pentru Torje la Espanyol

Mijlocasul Gabriel Torje a inceput in postura de rezerva meciul de campionat pe care Espanyol Barcelona, noua lui formatie, l-a avut programat luni seara in etapa a 5-a din Primera Division contra bascilor de la Athletic Bilbao.

Fostul dinamovist a fost trimis in teren de Javier Aguirre in minutul 73 in locul lui Simao Sabrosa la scorul de 3-1 pentru Espanyol.

In minutul 85 Torje si-a incercat sutul din marginea careului. Balonul a fost retinut de portarul Gorka Iraizoz.

Espanyol a invins in cele din urma pe Bilbao, cu 3-2, oaspetii reducand din diferenta in minutele de prelungire.

Torje a fost imprumutat de Udinese pentru acest sezon la Espanyol Barcelona, formatie care la finalul campionatului va avea optiune de achizitionare definitiva.